Konference šogad notiks Latvijas Rakstnieku savienības telpās (Lāčplēša ielā 48/50 – 12). Vairāki konferences referāti izstrādāti, domājot par muzeja topošo ekspozīciju Dziesma, kuru muzejā plānots atklāt pēc rekonstrukcijas 2016. gadā.
Andrejs Grāpis referātā skatīs politiski iekrāsotas dziesmas, pievēršoties gan pozitīvi vērtētiem patriotisma piemēriem, gan konjunktūrisma un kolaboracionisma tēmai cauri gadu desmitiem. Marians Rižijs pētījis, kādēļ tādu dzejnieku kā Knuts Skujenieks, Viks, Imants Ziedonis un Ojārs Vācietis dzejoļus dziesminieki biežāk izmanto dziesmu radīšanai nekā citu autoru darbus. Ilonas Miezītes referāts ļaus ielūkoties garīgās mūzikas attīstības tendencēs Latvijā. Dzintars Gilba vēstīs par humoristiskajām dziesmām Jāņa Kalniņa operās un to kādreizējās popularitātes cēloņiem. Savukārt Inese Žune skatīs dziesmu kā Latvijas eksportpreci, iepazīstinot gan ar ārvalstīs zināmākajiem vokālās mūzikas komponistiem, gan visbiežāk ārpus Latvijas robežām skanējušajām dziesmām.
Krājuma pētījumi 2014 ļaus iepazīt arī vairākus muzeja jaunieguvumus. Ligita Ašme stāstīs par Jura Kulakova sintezatoru Pļaviņu mūgs, kas unikāls ne tikai sava leģendārā īpašnieka dēļ, bet arī tādēļ, ka 1970. gados būvēts mājas apstākļos. Konferences apmeklētāji ekspresizstādē varēs aplūkot arī pašu sintezatoru. Savukārt Maijas Kalniņas referāts ļaus izsekot vairāku mākslas darbu likteņu atspoguļojumam Jāņa Jaunsudrabiņa vēstulēs, kas ir viens no vērtīgākajiem RMM krājuma ieguvumiem 2014. gadā.
Dramaturģijas sfērai savā referātā pievērsīsies Zanda Šumska, kura ļaus ieskatīties Gunāra Priedes lugu tapšanas aizkulisēs, īpaši pievēršoties prototipu jautājumam. Savukārt muzeja restauratore Dace Dubrovska dalīsies novērojumos par muzeja priekšmetu oriģinālu eksponēšanas tendencēm Latvijas, Igaunijas un Somijas muzejos.