Kā vēstīts, par tā dēvētās Latvenergo amatpersonu krimināllietas materiālu nopludināšanu no KNAB, iespējams, tiek turēts aizdomās izmeklētājs Ruslans Balakleiskis, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Viņš piebilda, ka "diemžēl, "tiesiskuma koalīcija" piever acis uz apšaubāmām metodēm šo iestāžu darbā, taču mēs nevēlamies ar to samierināties".
SC apvienība norāda, ka laikā, kopš sākusi strādāt 11. Saeima, apvienība nākusi klajā ar vairākām iniciatīvām, kas vērstas uz tiesiskuma nostiprināšanu valstī un tiesībsargājošo iestāžu darba uzlabošanu.
"Pēc visām šīm iniciatīvām pie mums ir vērsušies gan tiesībsargājošo iestāžu un KNAB darbinieki, gan tiesneši, prokurori un vienkārši ļaudis, kuri pauž atbalstu mūsu priekšlikumiem", saka J.Ādamsons. "Mums ir arī minēti piemēri par atsevišķu iestāžu nekontrolējamu rīcību, tendenciozitāti, noklusētām lietām un citiem uzmanības vērtiem faktiem", norādīja deputāts.
SC ir iesniedzis grozījumus Operatīvās darbības likumā, lai "ierobežotu tiesībsargājošo iestāžu patvaļu un to operatīvo dienestu skaitu, kuri drīkst iejaukties cilvēku pamattiesībās". "Esam rosinājuši pārskatīt valsts drošības iestāžu, KNAB, prokuratūras, tiesu varas amatpersonu imunitāti, lai izbeigtu situāciju, kad, piemēram, tiesnesi, kurš dzērumā sabrauc cilvēku policijas acu priekšā, tai pašai policijai nav tiesību aizturēt, jo to liedz tiesnesim piešķirtais milzīgais imunitātes apmērs. Vienlaicīgi tiktu skatīts arī jautājums par imunitātes nepieciešamību Saeimas deputātiem," sacīja J.Ādamsons.
SC arī esot norādījis Saeimas Nacionālās drošības komisijai uz nepieciešamību izmeklēt visas informācijas noplūdes no KNAB un vērtēt šīs iestādes vadošo darbinieku atbildību.