Viņaprāt, šobrīd ir divas prioritātes alkoholisma apkarošanā - samazināt nelegālā alkohola ražošanu un tirdzniecību, kā arī samazināt alkoholisko dzērienu pieejamību bērniem un pusaudžiem.
"Katrā ciemā ir "točka", katrā ciemā ir policists, kurš zina par šīs "točkas" atrašanās vietu. Iekšlietu ministrijai beidzot jāsāk strādāt gan kā muitas kontrolei, gan kā struktūrai, kas spēj apturēt dzīvībai bīstamu alkohola surogātu izplatīšanu "točkās"," pauda P.Apinis.
Viņš norādīja uz satraucošiem faktiem, ka 13 gadu vecumā 87% jauniešu jau ir lietojuši alkoholu, bet 16 gadus veco jauniešu grupā trešdaļa zēnu un meiteņu ir jau uzskatāmi par alkohola atkarīgiem. "Jaunietis nevar tikt pie alkohola, ja tam nepalīdz pieaugušie – vienaldzīga pārdevēja, "gādigais" tēvocis, kas palīdz iznest alkoholu no veikala, vai "točkas", vecāks jaunietis, kas braši vicina savu astoņpadsmitgadnieka pasi. Visi tie, kas palīdz nodzerties jauniešiem, ir noziedznieki un nelieši, un viņi sodāmi ar visu likuma bardzību, līdz pat administratīvam arestam līdz piecpadsmit dienām," strikti norādīja P.Apinis.
"Atcerēsimies gan jauniešus Krāslavas rajonā Jaungada naktī lietošanai nepiemērotā automobilī alkohola reibumā, gan tos vismaz piecdesmit Latvijas bērnu, kas gada laikā aiziet bojā no saindēšanās, nosalšanas, nosišanās vai noslīkšanas alkohola reibumā."