"Es ļoti ceru, ka esmu pārpratusi iniciatīvas būtību. Tas nozīmē, ka referenduma ierosināšanas izmaksas būs ne mazākas par 100 000 latu, jo notariāli apliecināta paraksta izmaksas patlaban ir aptuveni divi lati," pauda Kažoka.
Viņa ir pārliecināta, ka šī iniciatīva pieckārtīgi apgrūtinās referendumu ierosināšanu un laikā līdz 2015.gadam referendumus varēs ierosināt tikai ļoti turīgi politiskie spēlētāji, kas varēs paši par saviem līdzekļiem apmaksāt notāra pakalpojumus.
Tāpat politoloģe ir pārliecināta, ka reizē ar šāda sliekšņa noteikšanu ir jāpiedāvā alternatīvas, kā ierosināt referendumus bez notariāli apstiprināta paraksta, piemēram, parakstu vākšanu elektroniskajā vidē.
"Es ar ļoti lielu interesi gribu uzzināt, kādas būs alternatīvas. Man tas izskatās pēc acīmredzamas pārmērības," noteica Kažoka, piebilstot, ka dažas partijas zina, cik grūti ir savākt 10 000 parakstu, un šis slieksnis referenduma ierosināšanai, viņasprāt, nav par zemu.
Jau ziņots, ka valdošā koalīcija ir vienojusies, ka līdz 2015.gadam referendumu iniciatoriem par saviem līdzekļiem parakstu vākšanas pirmajā posmā būs jāsavāc 50 000 parakstu, bet pēc tam Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks otro parakstu vākšanas posmu.