Ļoti iespaidīgu izaugsmi gada griezumā uzrāda datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozare (+80.4%). Izrāviens ataino Latvijas uzņēmēju konkurētspēju un panākumus sakaru iekārtu ražošanā un attiecīgā spējā ražojumiem rast noietu pasaules tirgos. Veiksmīgi turpina darboties arī pēc īpatsvara lielākās apstrādes rūpniecības nozares: kokrūpniecība, pārtikas un gatavo metālizstrādājumu nozares. Taču ne visās nozarēs situācija ir tik pozitīva, norāda ekonomists.
Ievērojams apjomu kritums turpinās kuģu būves nozarē. Šeit liela nozīme būs tam, kā risināsies īpašnieku savstarpējās attiecības, kas noteiks to, cik ātri un veiksmīgi nozare atgriezīsies uz izaugsmes ceļa. Kādu laiku apjomus turpina zaudēt apģērbu ražotāji, kas lielā mērā saistās ar visai gauso patēriņu eirozonā. Pozitīvs pavērsiens sagaidāms līdz ar patērētāju pārliecības kāpumu, kas īstenosies nostabilizējoties eirozonas izaugsmes tendencēm.
Neskatoties uz valdošo nenoteiktību rūpniecībā, jo īpaši apstrādes rūpniecībā, ne bez sarežģījumiem, ir pamats sagaidīt turpmāku aktivitātes pieaugumu. Pamazām, atšķirīgos tempos atgūstas ES ekonomika, kā arī iekšējais patēriņš saglabāsies pietiekami aktīvs, kas ļaus kompensēt pieprasījuma izmaiņas Krievija tirgū. Tāpat ir redzams, ka uzņēmēji aktīvi nodarbojas ar jaunu tirgu izpēti, kas ļauj uz nozares perspektīvām saglabāt pozitīvu skatu.