Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +11 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

Zanders: Ķīna vai Vācija?

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Janka
J
Ķīnieši sarožo un saražos jebko, arī ļoti kvalitatīvas un inovtīvas lietas, atbilstoši pieprasījumam. Ja vajag lētus sūdus - lūdzu, vajag hi-tech, arī lūdzu... China currently produces about half of the world’s demand for equipment used in building solar panels and wind turbines. China and its companies, heavily subsidized by their government, invested more than $30 billion in 2009 to produce energy technology designed to lower carbon dioxide emission. China is also the world’s leading producer of wind and solar power. “We face a choice today. Are we going to continue America’s innovation leadership or are we going to fall behind?” Chu said. The world’s fastest high speed train is also in China, where the government is set to break ground on 30 new nuclear reactors. In 1998, America’s share of the world’s high-tech export market was 25 percent, while China sat at just 10 percent. Ten years later, America’s share had fallen to less than 15 percent, while China’s share jumped to 20 percent.
kluda biskin
k
Kina nevis nespej parnemt razosanas efektivitati, bet lielais darbinieku skaits ir nacionala tradicija, ka nodarbinat 1,5 miljardu cilveku. Nokopet vini nevar tikai manu biroja atslegu.
Wangs Bērziņš
W
"... Rezultātā, ja vēl nesen par aksiomu uzskatīja, ka rūpniecība neizbēgami aizdreifēs uz Ķīnu, Vjetnamu, Filipīnām, Indiju utt., tad nu novērojams, ka vismaz daļa Rietumu uzņēmumu ražotņu atgriežas mītnes zemēs. Par spīti augstākām darbaspēka izmaksām utt., jo ir citas priekšrocības." Zandera k-gs, no kurienes Jums šāda informācija? Varat nosaukt pāris pārliecinošus piemērus? Un par to ķīniešu nespēju izstrādāt pašiem jaunas tehnoloģijas.. pagūglējiet kaut vai, ar ko nodarbojas ķīniešu firma Huawei.
kur atbilde?
k
Kā tad nu bija -- Ķīna vai Vācija?
kritikjis
k
tovarisc zanders, vajag konkureet nevis ar darbaspeeka izmaksaam, bet kvalifikaaciju. politika veidot leeta darbaspeeka ekonomiku izniicina so pasu ekonomiku.
Biedri,
B
aizteci pēc brillēm vai salāpīties. Zanders raksta tieši to pašu ko tu tikai izvērstāk.
  • 0
  • 0
EV
E
nevis industralizācija, bet prasme izdzīvot naturālā saimniecībā būs tūlītēja prioritāte.
Jūlis
J
Automatizētu rūpnīcu nav nekāda vajadzība pārcelt uz Ķīnu. Tādu gan ir maz. Latvijā diez vai tādas būs.
h/h
h
Visu cieņu Zandera kungam,bet šī tēma Latvijai nogulēta.Pasaulē, jaunais attīstības cikls sākās 2010 gadā un tā ilgums 40 gadi.Mums bija visi priekšnosacījumi,lai būtu procesā:90.gadā mums bija ap10% no visiem iedzīvotājiem zinātnes lauciņā un 1/3 darba spēka augsti kvalificēta un izglītības sistēma nodrošināja šādu bāzi,jo demogrāfiskā situācija tika attīstīta pozitīvā virzienā.Tās valstis, kas spēs iekļauties šajā ciklā, sev nodrošinās nacionālo attīstību un drošību.Kāpēc mēs esam tur kur esam?LV ir ļoti bagāta ar augstvērtīgu dzeramo ūdeni.Ūdens ir dzīvība un no2015-2025 gadam un apmēram 1/2 pasaules iedzīvotāju dzīvība būs liels jautājums.Tur kur ir šāda ļoti svarīga izejviela - nedrīkst būt stipra Valsts un Tauta, jo tas var būt liels šķērslis iegūt, to, kas pieder Tautai un tā ir atbilde kāpēc principiāli vairs nav tā, kas bija un ko vajadzēja attīstīt.
Mjā...
M
Ta jau ir, visi runā tikai par to visas pasaules botas un dzinsas ražo ķīna, nu jau arī lētu elektroniku, bet visi aizmirst par to, kur ražo sarežģītās šujmašīnas un tehnoloģiskās iekārtas šo produktu ražošanai.
j
zander tinies, kur paslkties korumpētais žurnaļuga muld
IVI >> U.
I
Jau no paša rīta!!! Aizteci salāpīties...
U.
U
Ko jūs te gudri muldat. Baigi gudrie atradušies. Skataties nepietaisiet bikses.
Ekonomists
E
Interesanti no kurienes šie skaitļi? --- ai gan rūpniecība veido tikai 11% no ASV iekšzemes kopprodukta, rūpniecības daļa zinātnes finansējumā, jaunu tehnoloģiju izstrādē ir 68% --- ASV ir pasaulē vadošā valsts akadēmiskās zinātnes pētījumos. Kaut kā neticās, ka 68% finansējuma nāk no rūpniecības sektora. Šie skaitļi ir vairāk kā apšaubāmi.
Janka
J
Pāsreizējās globalizācijas apstākļus, vietu, kur veidot jaunu ražotni nosaka ļoti pragmatiski apstākļi, un ja Latvija ir nepievilcīga ražošanai (augsti nodokļi, ne visai augstas izglītības un kvalifikācias darbaspēks, neprognozējama un korumpēta valsts vadība) tad te nekādas rūpniecības, ne parastas ne inovatīvas nebūs, nekad nebūs...

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Moldovas trauksmes zvans

Iepriekšējās nedēļas nogalē Moldovā notikušajā referendumā par atbalstu valsts kursam uz integrāciju Eiropas Savienībā vārda tiešā nozīmē pēdējā brīdī uzvaru ar 11,6 tūkstošu balsu pārsvar...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē