ZZS uzskata, ka ir jāsaglabā divpakāpju referendumu un likumdošanas iniciatīvu ierosināšanas procedūra, kur otrā kārta, savācot 1/10 balsstiesīgo pilsoņu parakstu, ir jāfinansē valstij. Otrkārt, pirmās kārtas slieksnis nedrīkstētu pārsniegt 2% no balsstiesīgo skaita jeb 30 000 vēlētāju, kā tas notiek, piemēram, Šveicē. (Vienotības piedāvājumā – viena iniciatīvas autoru pilnībā finansēta kārta, kurā jāsavāc 1/10 no vēlētāju skaita jeb vairāk nekā 150 tūkstoši parakstu).
Ja atbalstīsim Vienotības priekšlikumu, kļūsim par unikālu valsti, kurā pilsoņu iniciatīvai jāsavāc neadekvāti liels parakstu daudzums, pašiem pilnībā to finansējot. Latvijas iedzīvotāji varēs aizmirst par iespēju lemt par būtiskiem jautājumiem tautas nobalsošanā," norāda Saeimas Juridiskās komisijas pārstāve Dana Reizniece – Ozola (ZZS).
Savukārt ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis uzskata, ka Vienotības piedāvātā parakstu vākšanas procedūras balsstiesīgo skaita matemātiska palielināšana nerisina jautājumu pēc būtības. Tā ir virspusēja un nedemokrātiska rīcība ar mērķi neķerties klāt nopietniem un fundamentāliem valsts pamatlikuma grozījumiem.
Tāpat ZZS uzskata, ka nav atbalstāms Vienotības priekšlikums tautas nobalsošanu likt finansēt pašiem politiskās iniciatīvas ierosinātājiem laikā, kad politiskās partijas dāsni tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem.
ZZS šī gada 17.janvārī iesniedza grozījumus Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz situāciju, kad tautas nobalsošanai jau pašos pamatos nevar nodot Satversmes grozījumu vai likumu projektu, kas nav pieļaujams demokrātiskā sabiedrībā vai apdraud Latvijas kā nacionālas valsts pamatus.