Ārkārtējā situācija gan tiks atcelta ne agrāk kā 17.augustā, kad darbā pēc atvaļinājuma atgriezīsies valdība.
Kā ziņots, jūnijā valdība atzina, ka uzkrājušies medicīniskie atkritumi traucē medicīnas iestāžu darbu un apdraud cilvēku veselību, bet patlaban nav iespēju tos likvidēt.
Agrāk lielākā daļa šo atkritumu Lietuvā, galvenokārt Viļņas, Kauņas, Panevēžas un Utenas apriņķī, tika sadedzināta. Ar to nodarbojās divas kompānijas - Senove Viļņā un Toksika Šauļu rajonā. Pirmā no tām martā apturēja darbību, jo neatbilda vides aizsardzības prasībām, savukārt otrajai maija vidū izraisījās juridiskas domstarpības ar darbu uzņēmēju, un tā pārtrauca bīstamo atkritumu dedzināšanas iekārtas izmēģinājumus.
Ārkārtējās situācijas izsludināšana ļāva uzņēmumam Senove uz laiku atsākt atkritumu dedzināšanu Viļņā, lai gan tā lūdza atļauju neatsākt darbību.
Kā tagad pastāstījis iekšlietu ministrs Raimunds Palaitis, domājams, ka līdz šim uzkrātos atkritumus vēl likvidēs uzņēmums Senove, bet vēlāk tie tiks vesti uz Latviju. "Risinājums ir šāds - no šā brīža medicīniskos atkritumus vairs nekrāt uzņēmumā Senove, bet izvest ārpus Lietuvas Republikas robežām un tur utilizēt saskaņā ar viņu likumiem," viņš sacījis, paskaidrodams, ka ar ārzemēm šai gadījumā domāta Latvija, jo tas esot izdevīgi taras izmaksu ziņā. Sīkāku informāciju ministrs nav sniedzis.
Patlaban Lietuvā uzkrājušās gandrīz 37 tonnas neiznīcinātu medicīnisko atkritumu.