Spartaks tiek pie pirmā panākuma

Pirmajā spēlē pēc izmaiņām treneru korpusā pie uzvaras tika ne tikai viens no Optibet Latvijas futbola virslīgas favorītiem Riga FC, bet arī pirmajās 12 spēlēs pie panākuma tā arī netikušais Jūrmalas Spartaks. Turnīra tabulas lejasgala komandu divcīņā jūrmalnieki Salaspilī ar 3:0 apspēlēja virslīgas debitantu Super Nova.

Portugālis Fabianu Flora savā pirmajā spēlē pie Spartaka stūres laukumā varēja sūtīt iepriekš traumēto pamatvārtsargu Dāvi Ošu, bet pēc izlaistās spēles pret Riga FC sākumsastāvā atgriezās Artūrs Ostapenko, kurš sagādāja ne mazumu galvassāpju Super Nova aizsargiem. 18 gadu vecais uzbrucējs pirmā puslaika beigās nostiprināja savas komandas pārsvaru, bet pirms tam pirmos vārtus ar skaisti izpildītu soda sitienu guva pieredzējušais pussargs Oļegs Laizāns. Debitanti pēc iepriekšējās spēles galotnē izlaistās uzvaras pret Tukums 2000/Telms aizvadīja neizteiksmīgu spēli un nu kļuvuši par vienīgajiem, kuri tā arī vēl nav tikuši pie panākuma. Tikmēr Riga FC galvenā trenera pienākumu izpildītāja Kristapa Blanka vadībā ne bez grūtībām tika galā ar BFC Daugavpils. Otrā puslaika sākumā Dāvids Akintola neizmantoja izcilu iespēju ar vienpadsmit metru soda sitiena palīdzību izlīdzināt spēles rezultātu, kas padarītu krietni spraigāku cīņas turpinājumu. Tā vietā galotnē rīdzinieku pārsvaru dubultoja Milošs Vraņjaņins (2:0).

14. kārta ceturtdien turpināsies Liepājā un Valdlaučos, kurzemnieki pirmo reizi šosezon pretiniekus (Metta) uzņems uz dabīgā zāliena. Dienu vēlāk līderis Valmiera FC Daliņa stadionā uzņems FK Auda.

Optibet Latvijas virslīgas 14. kārta

Riga – Daugavpils 2:0 (Bārnss 28., Vraņjaņins 78.), Super Nova/Salaspils – Spartaks 0:3 (Laizāns 15., Ostapenko 40., Zehovs 81.)

• 10. Super Nov.14 0 4 10 -23 4

(vieta, komanda, spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, vārtu attiecība, punkti)