Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Dinamo otro reizi sezonā negūst vārtus, play-off ģenerālmēģinājumā piekāpjoties Donbass

Rīgas Dinamo hokejisti otrdien savā laukumā KHL regulārā turnīra pēdējā mačā ar 0:1 (0:1; 0:0; 0:0) piekāpās Oskara Bārtuļa pārstāvētajai Ukrainas vienībai Doņeckas Donbass. Spēles gaitā dinamieši neizmantoja nevienu no sešām iespējām skaitliskajā vairākumā.

Jau zināms, ka abas komandas tiksies savā starpā arī izslēgšanas turnīra 1.kārtā, kas sāksies piektdien. Lai gan Ukrainas vienībai būs sava laukuma priekšrocības, nav zināms, vai valstī saspringtās situācijas dēļ Donbass mājas spēles patiešām notiks Doņeckā.

Vienīgos vārtus ar soda metienu 2.minūtē guva Aleksandrs Torjaņiks, bet viesu vārtsargs Maiks Leitons atvairīja visus 26 rīdzinieku metienus. Šī bija tikai otrā reize sezonā, kad Dinamo nespēja atslēgt pretinieku vārtus. Jakubs Sedlāčeks rīdzinieku vārtos tika galā ar 20 raidījumiem - abi vārtsargi tika atzīti par mača labākajiem spēlētājiem savās komandās.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Donbass ar 97 punktiem ierindojās 4.vietā, bet rīdzinieki ar 93 palika piektie.

Pēc nospēlētas 101 sekundes rīdzinieku kapteinis Sandis Ozoliņš vārtu priekšā neatļauti kavēja viesu ceturtās maiņas uzbrucēju Aleksandru Torjaņiku - piešķirto soda metienu viņš pārliecinoši realizēja, gūstot ceturtos vārtus sezonā. Dažas minūtes vēlāk pirmais vairākums šajā mačā rīdziniekiem, taču iespēja palika nerealizēta. Abas komandas demonstrēja gana skatāmu hokeju ar daudzām vārtu gūšanas iespējām, turpinājumā nopelnot pa vienam noraidījumam katra, tomēr rezultāts pirmajā trešdaļā vairs nemainījās.

Arī otrais periods ritēja aktīvā cīņā ar nelielu viesu pārsvaru, tomēr trešdaļas vidū rīdzinieki tika pie trešās vairākuma realizācijas iespējas. Atslēgt Maikla Leitona sargātos vārtus gan neizdevās arī šoreiz, vēl brīdi vēlāk jau ceturtā neizmantotā izdevība pēc Rendija Robiteila noraidījuma. Līdz perioda beigām Dinamo izsēja arī piekto vairākumu šajā spēlē, pirms izšķirošajām 20 minūtēm aizvien atrodoties iedzinējos ar 0:1. Teicamas izdevības palielināt pārsvaru perioda gaitā bija arī Donbass vienībai.

Trešā perioda ievadā jau mazākumā pēc Georgija Pujaca noraidījuma palika laukuma saimnieki, bet to izdevās sekmīgi izturēt. Pč tam jau rīdzinieki palielināja apgriezienus, aizvien biežāk bīstami apdraudot Donbass vārtus. Iespējas atspēlēties vēl vairāk palielinājās pēc viesu noraidījuma 10 minūtes līdz spēles beigām, taču arī tas neizdevās. Spēles pēdējās minūtēs pa 30 sekunžu pārtraukumam paņēma gan Artis Ābols, gan Andrejs Nazarovs, tomēr rezultāts tā arī vairs nemainījās.

Šī vakara spēlei rīdzinieku treneri pieteica 20 hokejistus – divus vārtsargus, sešus aizsargus un 12 uzbrucējus.

Nelielos savienojumos Minskā iedzīvojās Mikaēls Telkvists un Aleksandrs Ņiživijs - abi otrdienas rītā trenējās uz ledus, bet šajā spēlē nepiedalījās, jo treneri ir devuši atpūtu. Sastāvā atgriezās uzbrucējs Gints Meija, kurš nebija spēlējis kopš novembra vidus. Vārtus šovakar sargāja Jakubs Sedlāčeks.

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 4.marts. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Doņeckas Donbass 0:1 (0:1; 0:0; 0:0)

Vārti: 1:41 Torjaņiks (s.m.) 0:1;

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Maikls Leitons

Metieni: 26-21

Soda minūtes: 4-12