Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Strupišs: Advokāta amats nav peļņas gūšanai, bet gan valsts noteikto funkciju veikšanai

Advokatūras likums norāda, ka advokāta amats nav peļņas gūšanai, bet tā pamatprincips ir valsts noteikto funkciju veikšana savu pilnvaru, tiesību un pienākumu robežās, uzsvēra Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs, pieņemot jauno advokātu zvērestu.

Par zvērinātiem advokātiem kļuvuši Valērija Barišņikova, Līna Gavare, Agnese Gerharde, Reinis Grandāns, Kristaps Mikoss, Dainis Pudelis, Edgars Rancāns un Ints Skaldis.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs jaunajiem advokātiem uzsvēra, ka advokāts ir tiesu varai piederīga persona, kam valsts īpaši uzticējusies un devusi varu likumā noteikto funkciju īstenošanai.

Strupišs īpaši uzsvēra zvēresta lomu advokāta darbā - tas paredzēts, lai jaunais advokāts apzinātos, kādu atbildību uzņemas un kādus principus atzīst. Tālāk advokāta darbā šis zvērests ir kā robeža, pēc kuras sākas atbildība.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Pēc eksāmena nokārtošanas, ja Zvērinātu advokātu padome nav saņēmusi ziņas, ka pretendenta uzņemšanai ir Advokatūras likumā noteiktie šķēršļi, pretendentu uzņem zvērinātu advokātu skaitā. Saskaņā ar Advokatūras likumu Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē