Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +15 °C
Skaidrs
Piektdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Centrālā laboratorija

Valsts apmaksāto analīžu veikšanai Centrālajā laboratorijā iedzīvotāji jau pierakstās oktobrim paredzētās kvotas ietvaros

Iedzīvotāji valsts apmaksāto pakalpojumu saņemšanai pierakstās Centrālās laboratorijas izveidotajā rindā, un jau pašreiz pacienti tiek reģistrēti oktobrim paredzētās kvotas ietvaros. Nepietiekamā valsts finansējuma dēļ no 2023. gada 15. septembra Centrālā laboratorija minētos laboratoriskos izmeklējumus sniegs valsts apmaksātās kvotas ietvaros, kas iedzīvotājiem būs pieejami rindas kārtībā.

Kvotu apmaksas problēma nav radusies vienas dienas laikā

SIA NMS Laboratorija tuvākajā laikā būs spiesta sekot Centrālās laboratorijas rīcībai, sniedzot pakalpojumus kvotas ietvaros un pēc tās ikmēneša apjoma beigām tikai par maksu, sarunā ar portālu Diena.lv norāda uzņēmuma administratīvais direktors Artūrs Altbergs. Viņš uzsver, ka pēdējo gadu sarunas ar valsti par parādu atgūšanu nav bijušas sekmīgas, un, iespējams, panākt taisnīgu apmaksas sistēmu palīdzēt var tikai konkrēti soļi.

Centrālajā laboratorijā iedzīvotāji noņemt ērces vēlas galvenokārt nedēļu nogalēs

Centrālajā laboratorijā ir iespējams ne tikai noteikt ērču pārnēsāto infekcijas slimību ierosinātājus, bet piecās paraugu ņemšanas filiālēs Rīgā tagad var arī noņemt ērces. Pēc uzņēmuma valdes locekles, Rīgas Stradiņa universitātes asociētās profesores Jeļenas Storoženko prognozēm lielākais pacientu pieplūdums gaidāms pēc Jāņiem.

Centrālā laboratorija: 89% Latvijas sabiedrības organismā nepietiekams D vitamīna daudzums

Aizvadītajos desmit gados Centrālajā laboratorijā (CL) ir desmitkāršojies D vitamīna noteikšanai veikto analīžu skaits, apliecinot ārstu un sabiedrības izpratnes palielināšanos par regulāru šī izmeklējuma nepieciešamību, vērtē CL valdes locekle, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Jeļena Storoženko. Šī gada pirmajos divos mēnešos CL veikusi vairāk nekā 50 000 D vitamīna izmeklējumu asinīs. 2022. gadā veikti 240 000 izmeklējumu. Analīžu rezultāti liecina, ka tikai 11% Latvijas iedzīvotāju organismā ir optimāls D vitamīna līmenis.

Bez laboratorijas izmeklējumiem medicīna nav iedomājama

Nieka asins stobriņā tik daudz informācijas! Centrālās laboratorijas ārsti Janu Osīti tas it nemaz nepārsteidz, jo bioķīmijas pasaulē viņa ir savējā. Pēdējo pāris gadu laikā gan nācies izturēt pamatīgu slodzi, tomēr darbs laboratorijā viņai aizvien šķiet aizraujošs un daudzveidīgs. Ikvienam noderīgi ir ārstes padomi, kā pareizi sagatavoties laboratorisko testu veikšanai.

Centrālā laboratorija: Laboratoriski pozitīvi vīrushepatīta C antivielu rezultāti ir konstatēti salīdzinoši bieži

Centrālajā laboratorijā ir veikts apjomīgs vīrushepatīta C skrīnings, kurā 3068 laboratoriskās bezmaksas pārbaudēs* antivielu pret vīrushepatīta C noteikšanai atklāti 97 pozitīvi gadījumi. Tas ir 2,9% no visiem izmeklējumiem un vērtējams kā salīdzinoši augsts rādītājs, uzsver SIA Centrālā laboratorija valdes locekle, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Jeļena Storoženko.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide