Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -7 °C
Apmācies
Piektdiena, 8. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis

Inflācija

Gada inflācija novembrī Latvijā samazinājusies līdz 1%

Patēriņa cenas šogad novembrī salīdzinājumā ar oktobri Latvijā nemainījās, bet gada laikā - šogad novembrī salīdzinājumā ar 2022.gada novembri - palielinājās par 1%, kamēr mēnesi iepriekš gada inflācija bija 2,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Stagnē preču iegāde

Inflācijas sarukums reizē ar atalgojuma kāpumu stabilizē patērētāju noskaņojumu, tomēr tas tūlīt vēl neatspoguļojas patēriņa kāpumā. Par to liecina vairāku pakalpojumu sektoru (piemēram, izmitināšanas un ceļojumu biroju), kā arī mazumtirdzniecības situācija, kas pēdējos mēnešos nebūt nav atradusies uz stabilas izaugsmes takas.

Gada inflācija septembrī Latvijā samazinājusies līdz 3,3%

Patēriņa cenas šogad septembrī salīdzinājumā ar augustu Latvijā samazinājās par 0,4%, bet gada laikā - šogad septembrī salīdzinājumā ar 2022.gada septembri - palielinājās par 3,3%, kamēr mēnesi iepriekš gada inflācija bija 5,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Eurostat: Inflācijai eirozonā septembrī 23 mēnešos zemākais līmenis

Gada inflācija eirozonā septembrī samazinājusies līdz 4,3% salīdzinājumā ar 5,2% augustā, tādējādi reģistrēts zemākais līmenis kopš 2021.gada oktobra, liecina piektdien publiskotais Eiropas Savienības statistikas departamenta "Eurostat" ātrais novērtējums.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide