Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Konkurence

Problēmu cēloņi slēpjas publiskajos iepirkumos

Par konkurences jomas būtību, karteļu problemātiku un publisko iepirkumu rīkotāju atbildību konkurences veicināšanā Guntars Gūte sarunājas ar Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāju Juri Gaiķi.

Eiropas Savienībai jāveicina konkurence

Par Eiropas Savienības (ES) vienoto iekšējo tirgu un konkurenci tajā, par to, cik lielā mērā dalībvalstis ir gatavas atteikties no protekcionisma un kad sāks darboties vienots digitālais tirgus, stāsta Eiropas Parlamenta Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejas priekšsēdētāja vietniece Anna Marija Koraca-Bilta.

McDonald’s: Mūsu lielākais konkurents ir mājās gatavots ēdiens

Lielākais McDonald's konkurents Latvijā ir esošo un potenciālo klientu mājas virtuve jeb mājās gatavots ēdiens, norāda McDonald's attīstības licences īpašnieks Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Grieķijā un Maltā Melo Hili un McDonald's centrālās divīzijas prezidents Hamzats Hasbulatovs.

Dienas starts: Vairs nesveicinās, jo konkurents

Brīvs tirgus nav iedomājams bez konkurences. Vēl grūtāk, ja tirgus ir mazs, limitēts un ar samērā zemu pirktspēju. Šoreiz skaidrosim, kā Dienas starta dalībniekiem sokas Latvijas tirgus mazajā, omulīgajā «pīļu dīķī».

Konkurence atkritumu nozarē iedzīvotāju rēķinus palielinās vidēji par 5 santīmiem mēnesī

Ļaujot lielveikaliem izvēlēties ar pašvaldību nesaistītus atkritumu apsaimniekotājus, atsevišķās pašvaldībās atkritumu apsaimniekošanas maksa iedzīvotājiem var pieaugt līdz pat 30%, turpretim citās nemaz. Vidēji šis pieaugums varētu būt par pieciem santīmiem uz personu mēnesī, izrēķinājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Noteikumi, kas paredz šādu regulējumu, līdz valdības komitejas darba galdam varētu nonākt nākamnedēļ.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide