Laika ziņas
Šodien
Migla
Sestdiena, 26. novembris
Sebastians, Konrāds

Pansionāti

Pansionātos ar Covid-19 slimo ap 500 cilvēku

Pašlaik pašvaldību un privātpersonu dibinātajos aprūpes centros ar Covid-19 ir inficējušies 387 cilvēki, savukārt valsts sociālās aprūpes centros inficēti 106 cilvēki, aģentūrai LETA pavēstīja Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Aprūpes centrā Ziedkalnē ar Covid-19 inficējušies teju visi klienti

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) Zemgale filiālē Ziedkalne ar Covid-19 inficējušies gandrīz visi klienti, turklāt liels sasirgušo skaits ir arī filiālē Lielbērze, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Tiesībsarga birojs atklājis vairākus pārkāpumus pansionātos Rūja un Derpele

Augustā veiktas apsekošanas laikā Tiesībsarga biroja darbinieki atklājuši vairākus pārkāpumus biedrības Latvijas Sarkanais krusts (LSK) sociālās aprūpes centrā Derpele un valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) Vidzeme filiālē Rūja, kur konstatēti vispārējiem cilvēktiesību standartiem neatbilstoši apstākļi, liecina publicētā informācija biroja mājaslapā.

Pētījums: Eiropā puse Covid-19 nāves gadījumu ir aprūpes namos

Eiropā aptuveni puse ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu ir veco ļaužu aprūpes namos, tomēr daudzi no tiem oficiālajos datos netiek iekļauti vai netiek reģistrēti kā tādi, kas ir saistīti ar pandēmiju, teikts otrdien publiskotā pētījumā.

Apsver iespēju pie pansionātiem izvietot apsardzes posteņus

Lai atturētu sociālo aprūpes centru iemītniekus pārkāpt aizliegumus, tiek apsvērta iespēja pie pansionātiem izvietot apsardzes posteņus, aģentūru LETA informēja labklājības ministres padomnieks Jānis Zariņš.

Vairāk nekā tikai vientuļa gulta

"Veco ļaužu aprūpes namos svarīga ir ģimenes sajūtas radīšana. Ir būtiski klientiem iedot daudz vairāk iespēju nekā tikai vientuļa gulta," uzskata biedrības Rūjienas senioru māja valdes priekšsēdētāja Sandra Roze. Pirms septiņiem gadiem izveidotajā sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā Rūjienā pašlaik mīt 109 aprūpējamie vecumā no 30 līdz 103 gadiem. Lielākā daļa no viņiem ir seniori. Lai rastu iespējas socializēties, šeit izveidots arī dienas centrs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide