Rohindžu bēgļi pirmdien iesūdzējuši tiesā sociālo mediju gigantu Facebook, apgalvojot, ka sociālais tīkls neizskauž naida runu savā platformā, tādējādi saasinot vardarbību pret musulmaņu rohindžu kopienu.
ANO Starptautiskā tiesa (ICJ) ceturtdien uzdevusi Mjanmai veikt visus iespējamos pasākumus, lai mēģinātu novērst genocīdu pret musulmaņu rohindžu kopienu.
Organizācija Ārsti bez robežām uzskata, ka vairāk nekā 6,7 tūkstoši Mjanmas rohindžu, tostarp 730 bērni, kas jaunāki par pieciem gadiem, noslepkavoti pirmā mēneša laikā, kad Mjanmā Rakhainas provincē pēc 25. augustā notikuša nemiernieku uzbrukuma armijas bāzei militāristi, atriebjoties par uzbrukumu, sāka aktīvu rohindžu vajāšanu. Vardarbības uzliesmojuma pirmajās divās nedēļās vien bēgļu gaitās devās vairāk nekā 125 tūkstoši rohindžu, bet nu šis skaits ir vairākkārt pieaudzis.
ASV pirmdien pavēstīja, ka pārtrauc militārās palīdzības sniegšanu tām Mjanmas armijas vienībām un virsniekiem, kas ir iesaistīti vardarbībā pret rohindžu musulmaņiem.
Mediji pārspīlē Mjanmu pametušo rohindžu bēgļu skaitu, ceturtdien atzina Mjanmas bruņoto spēku virspavēlnieks vecākais ģenerālis Mins Auns Hlains, noraidot apsūdzības, ka viņa vadītā armija vainojama etniskajā tīrīšanā.
Bangladeša uzbūvēs 14 tūkstošus jaunu mītņu rohindžu bēgļiem, kas turpina ierasties valstī no kaimiņos esošās Mjanmas un šobrīd spiesti apmesties lielākoties ceļmalās vai klajā laukā, sestdien paziņojis Bangladešas ārkārtējo situāciju ministrs Šahs Kamals.