Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +23 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 21. jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa

Satelīti

Ziemeļkoreja palaidīšot izlūkošanas satelītu

Bažas kaimiņvalstīs un ASV izraisījis vakar izskanējušais Ziemeļkorejas paziņojums, ka tā jūnijā gatavojas palaist pirmo militārās izlūkošanas satelītu, lai novērotu ASV un tās sabiedroto militārās aktivitātes reālā laikā, vēsta AFP.

VIDEO: RTU rada tehnoloģijas drošiem nākotnes kosmosa satelītiem

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes zinātnieki Eiropas Kosmosa aģentūrai izstrādā kosmosa satelītu ražošanas tehnoloģijas, kas palielinās satelītu drošību un ļaus ievērojami samazināt izgatavošanas un ekspluatācijas izmaksas nākotnes misijās, portālu Diena.lv informēja RTU pārstāvji.

Lietuvieši gatavojas palaist jaunu pavadoni

Lietuvieši nākamgad gatavojas palaist jaunu mazo pavadoni LituanicaSAT-2, raksta avīze Lietuvos žinios.Starptautiskā misija QB50, kurā tas tiks ievadīts orbītā kopā ar vēl 49 mazajiem pavadoņiem, šobrīd mazliet iekavējusies, bet saskaņā ar pašreizējām ziņām startēs 2017.gada pirmajā ceturksnī.Šomēnes LituanicaSAT-2 jau prezentēts ASV Jūtas štatā, Loganā, notikušajā izstādē SmallSat 2016.

Indija vienas misijas ietvaros nosūtījusi kosmosā 20 satelītus

Indija vienas misijas ietvaros trešdien nogādājusi kosmosā 20 satelītus.Kosmosā palaisti gan Indijas, gan ASV, Kanādas, Vācijas un Indonēzijas satelīti, tostarp, viens, ko ražojusi interneta gigantam Google piederoša kompānija.Tomēr ASV rekordu Indijai nav izdevies pārspēt. ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) pirms trim gadiem vienas misijas ietvaros nogādāja kosmosā 29 satelītus.Indija šoreiz nogādājusi kosmosā dažāda izmēra un svara ierīces, sākot ar 700 kilogramu smagu un beidzot ar 1,5 kilogramu smagu aparātu.

Google iegādājas satelītu attēlveidošanas uzņēmumu Skybox

Interneta gigants_ Google _otrdien paziņoja, ka par 500 miljoniem dolāru (369,08 miljoniem eiro) iegādājas satelītu datu apstrādes uzņēmumu Skybox Imaging, tādējādi cenšoties uzlabot savus digitālās kartografēšanas pakalpojumus un paplašināt piekļuvi internetam.

SpaceX palaiž kosmosā savu pirmo satelītu

Pēc diviem atliktiem startiem ASV kompānija SpaceX otrdien, 3.decembrī, veiksmīgi palaidusi savu pirmo komerciālo satelītu.100 miljonus dolāru vērtais satelīts ar nesējraķeti Falcon 9 startēja no kosmodroma Kanaveralas zemes ragā Floridā.Raķetes krava bija telekomunikāciju satelīts Luksemburgas kompānijai SES, kas līdz šim satelītu palaišanai izmantoja Eiropas raķetes Ariane vai Krievijas Proton.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide