Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vetārsts

Sunim uz ādas brūce. Ko darīt?

Nereti mūsu četrkājainie kompanjoni pastaigas laikā savaino ādu. Ja brūce radusies traumas rezultātā - durtas, plēstas utt. -, dodieties pie veterinārārsta, lai savainojumu apstrādātu un noskaidrotu situācijas nopietnību. Taču ne vienmēr brūce rodas traumas rezultātā. Gadās, ka diatēze rodas no kāruma, ko suns apēdis, un viņš bojāto vietu sāk intensīvi laizīt, un veidojas apsārtusi, sulojoša, virspusēja ādas brūce.

Veiksmes atslēga - mērķtiecīga diagnostika

Slimībām mēdz būt dažādas neskaitāmas izpausmes jeb simptomi. Katrs organisms uz saslimšanu reaģē citādi. Ne velti mēdz teikt - nav divu vienādu slimnieku un divu vienādu saslimšanu. Katrs gadījums ir individuāls - tātad tas arī jārisina ar individuālu pieeju. Ņemot vērā straujo tehnoloģiju attīstību, arī veterinārmedicīnā, - dzīvnieku slimību diagnostikā arvien precīzāk spējam novērtēt organisma audu un orgānu stāvokli, noteikt to funkcionalitāti.

Vai cilvēku zāles der arī dzīvniekiem?

Ārstējot dzīvnieku uz savu roku, saimnieki negribot tam var radīt lielas veselības problēmas, piemēram, kaķim pret paaugstinātu temperatūru un sāpēm, iedodot paracetamolu, - kaķiem tas ir ļoti indīgs.Humānās (cilvēku) zāles dzīvniekam jālieto piesardzīgi. Veterināro zāļu iedarbība uz dzīvnieku ir izpētīta un apstiprināta, tās ir pārbaudītas, efektīvas un drošas.

Sunim epilepsija. Ko darīt?

Suņiem dažkārt tiek novēroti krampji. To diagnostika un ārstēšana ir atkarīga no cēloņa. Nereti citas slimības var atgādināt epilepsijas lēkmes, piemēram, suņiem ar vidusauss iekaisumu novēro krampjiem līdzīgas izpausmes, suņi ar sirds slimībām var zaudēt samaņu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide