Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +15 °C
Skaidrs
Svētdiena, 1. augusts
Albīna, Albīns

Rolands Pētersons

Kosmētika Dzintars ātri atgūst tirgu(10)

Par kādreizējās Latvijas kosmētikas nozares ikonas Dzintars atdzimšanu, atjaunotā uzņēmuma piedāvājumu un nākotnes plāniem Rolanda Pētersona saruna ar H. A. Brieger ražošanas direktori Sņežanu Geijeri.

Kāda ir zaļā kursa cena?(6)

Runāt kārajiem Latvijas politiķiem pagājušajā nedēļā gluži vai garām paslīdējis ļoti nozīmīgs notikums – Eiropas Komisija (EK) apstiprināja likumdošanas pakotni t. s. ES Zaļā kursa mērķu sasniegšanai. Tas būtībā ir daudzu jaunu ierobežojošu normu kopums plašā nozaru spektrā, mērķēts uz to, lai līdz 2035. gadam samazinātu siltumnīcefekta gāzu emisijas par 55% salīdzinājumā ar 1990. gadu. Lai arī par šo jautājumu vairākas dienas nepagurstoši vārījās gan Eiropas mediji, gan politiķi, pie mums par šo tēmu plašāki komentāri neizskanēja nedz no premjera, nedz no atbildīgo ministriju puses. Lai gan valdība vēl iepriekšējā nozares ministra Jura Pūces laikā atbalstīja skarbu vides pasākumu plānu, kas atspoguļojas arī plašākai publikai, šķiet, nedzirdētajā Latvijas stratēģijā klimatneitralitātes sasniegšanai.

Ekstremāli laika apstākļi kļūs biežāki(4)

Rolanda Pētersona saruna ar Vides, ģeoloģijas un meteoreoloģijas dienesta Prognožu nodaļas vadītāju Lauru Krūmiņu un Klimata un skaitliskās modelēšanas nodaļas analītiķi Daci Gaili.

Neizmantotās iespējas(3)

Valsts prezidentam Egilam Levitam "svinot" sava pilnvaru termiņa pusceļu, publiskajā telpā valda paliels klusums attiecībā uz viņa veikuma izvērtējumu.

Restorānu nozare pieprasa skaidrību(7)

Par epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, valsts atbalstu uzņēmējiem un sociālo iemaksu "reformu" Rolanda Pētersona saruna ar Latvijas Restorānu biedrības prezidentu Jāni Jenzi.

Cīņa par mazāku PVN

Saeimas dienas kārtībā atkal ir nonācis jautājums par iespējamu PVN likmes – 21% – samazināšanu līdz 5% tādiem svaigiem pārtikas produktiem kā gaļa, zivis, piens, piena produkti, olas.

Mēs jums parādīsim!

Veselības ministrija (VM) un valdība kārtējo reizi steigā lāpa nogulētos darbus un ielaistās problēmas risina uz sabiedrības rēķina. Atskāršot, ka skaļi deklarētais mērķis – 70% vakcinēto iedzīvotāju līdz septembrim – nav sasniedzams, valdība ir ķērusies pie metodēm, kuras pati iepriekš raksturoja kā totalitāras.

Trūkst nākotnes scenāriju(1)

Nākotnē var būt dažādi attīstības scenāriji. Šobrīd mums ir tikai iebaidīšanas scenārijs. Mēs gribētu redzēt konkrētu risinājumu gan pozitīvam attīstības scenārijam, gan negatīvai attīstībai.

Izmaiņas pensiju sistēmā rūpīgi jāvērtē(4)

Par pensiju nākotni, sociālā nodokļa "reformu", kā arī plāniem samazināt aptieku skaitu Rolanda Pētersona saruna ar Pensionāru federācijas priekšsēdētāju Aiju Barču.

Vakcinācijas caurā muca(5)

Veselības ministrs Daniels Pavļuts pirmdien nāca klajā ar atklāsmi, kas Dienai un jebkuram politikas notikumu vērotājam, kurš draudzējas ar matemātiku kaut septītās klases līmenī, bija pašsaprotama jau pirms pāris mēnešiem.

Neiznīciniet cilvēkus!(6)

Tikai nedēļa palikusi līdz brīdim, kad stāsies spēkā valdības iecerētās izmaiņas sociālās apdrošināšanas iemaksu sistēmā, kuras gan premjers Krišjānis Kariņš, gan finanšu ministrs Jānis Reirs turpina slavēt kā sociālā taisnīguma paraugu. Šķiet arī, ka vārgās balsis valdošajā koalīcijā, kas laiku pa laikam iepīkstas, ka "reforma" jāatliek, ir tikai nodeva "pozitīva" tēla uzturēšanai velētāju acīs.

Apkaunojoša prāva(11)

Simboliski, ka tieši vakar – sēru dienā, kad tiek pieminēta Latvijas okupācija, – Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesā tika nolasīta prokuratūras apsūdzība publicistam Lato Lapsam pēc diviem Krimināllikuma pantiem – par neslavas celšanu un vajāšanu.

Tauta, pastāvi pie ratiem!(28)

Pagājušo otrdien Valsts prezidents Egils Levits sniedza lielu konceptuālu interviju LTV raidījumā 1:1, kurā pauda savu attieksmi gan pret pašvaldību vēlēšanām, gan pret valdības darbu, kā arī ieskicēja savu politisko lomu. Vairums intervijas atreferētāju pievērsa uzmanību valdības darba vērtējumam, kas īsumā bija: "Valdība darbojās klupdama un krizdama, bet klupdama un krizdama pareizā virzienā!" Labi, pieņemsim!

Kad demokrātija žņaudz sevi(12)

Zīmīgākā pašvaldību vēlēšanu tendence, kas pārspēj pārsteigumus partiju ietekmes sadalījumā, šoreiz ir ļoti zemais balsotāju skaits. Nobalsoja tikai katrs trešais no balsstiesīgajiem. Kritums pret iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām tajās pašās teritorijās – par 13 procentu punktiem.

Latvija jau atpaliek no kaimiņiem(12)

Par gaidāmo nodokļu sloga pieaugumu mazajam biznesam Rolanda Pētersona saruna ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidentu Aigaru Rostovski.

Jauna stratēģiskā situācija(4)

Situācijas eskalācija Rietumu attiecībās ar Lukašenko režīmu kļūst aizvien nopietnāka. Ja tā turpināsies, Latvijai jau drīzākajā laikā būs jāsastopas ar jauniem būtiskiem izaicinājumiem gan iekšējai, gan ārējai drošībai. Pēdējās dienās Lietuva jau piedzīvo to, ka tās robeža ar Baltkrieviju pārvēršas nevis par noslēgtu cietoksni, kāds būtu labvēlīgāks scenārijs, bet gan par Lukašenko provokāciju vietu.

Pārtapināšanas farss(9)

Krišjāņa Kariņa valdības dubls numur divi, no vienas puses, nav īpašs pārsteigums. Visa politiskā loģika nepārprotami vilka uz to, ka bezcerīgi apdrupušajam koalīcijas pastarītim KPV LV vietas barā vairs nav. Balsu Saeimā valdībai ir gana, tāpat nekāda labuma, izņemot KPV LV ministru un deputātu pastāvīgi radītās galvassāpes, premjeram nebija. Tad jau valdības stiprināšanai bija vērts lieko balastu izmest pār bortu, lai nedaudz remdinātu pārējo bara locekļu apetīti. Varbūt vismaz uz brīdi būs miers!

Nav stratēģijas Baltkrievijas jautājumā(9)

Par impulsīviem izlēcieniem, stratēģijas trūkumu un problēmas sarežģītību Baltkrievijas jautājumā Rolanda Pētersona saruna ar Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieci Eviju Djatkoviču.

Tiesiskuma vārgie asni(1)

Pēdējā laikā vērojamas tiesībsargājošo institūciju aktivitātes, kuras optimisti varētu traktēt kā pirmos asnus ceļā uz sistēmas pašattīrīšanos un tiesiskuma apziņas celšanos valstī. Augsta līmeņa Valsts policijas (VP) amatpersonu kratīšanas un aizturēšanas, ko veicis gan VP Iekšējās drošības birojs, gan Valsts drošības dienests. Ģenerālprokuratūras ierosinātais kriminālprocess par valsts amatpersonu nolaidību vakcīnu iepirkumā. Ģenerālprokurora Jura Stukāna neierasti atklātie publiskie izteikumi par KNAB darba kvalitāti, gadiem ilgi novilcinot operatīvo materiālu izmantošanu kriminālprocesa uzsākšanai t. s. būvnieku karteļa lietā, tā būtiski ietekmējot izmeklēšanas rezultātus.

Karogā ietītā liekulība(12)

Baltkrievu nacionālais karogs ir skaists – balts ar sarkanu svītru vidū, kas apliecina slāvisko pēctecību, apvienojumā ar jātnieku zirgā, kas pacēlis zobenu un tur vairogu ar dubultkrustu (Pohonia, lietuviešu Vītis), kas liecina par baltkrievu kā etnosa veidošanās apziņu katoliskajā Eiropā Lietuvas lielkņazistes sastāvā, ne Maskavijā. Es ļoti vēlētos, lai Lukašenko režīms tiktu gāzts un šis karogs plīvotu virs Minskas.

Vai esam banānu republika?(10)

Pēdējo divu mēnešu laikā KNAB "pietiekamu pierādījumu" trūkuma dēļ izbeidzis trīs skandalozus kriminālprocesus – pret ABLV bankas vadību par iespējamu kukuļošanu, pret Latvijas Bankas bijušo prezidentu Ilmāru Rimšēviču par ABLV ļaunprātīgu apmelošanu, kā arī t.s "būvnieku karteļa" lietu, kurā virkne vadošu būvfirmu vadītāju tika apsūdzēti karteļa izveidē un amatpersonu kukuļošanā valsts un pašvaldību būvniecības pasūtījumos.

Viņķeles mantojuma gūstā(6)

Mēnešiem ejot, līdzās vakcīnu (ne) iepirkumam atklājas aizvien jauni brīnumi, kas Veselības ministrijā (VM) pārmantoti no "jautrajiem" ministres Ilzes Viņķeles laikiem, kad juridiski korekta lēmumu pieņemšana ar skaidru katras amatpersonas atbildību tika aizstāta ar neformālām "ekspertu sanāksmēm" pie kafijas. Turklāt šķiet, ka Viņķeles "liberālā" pieeja nekur nav zudusi, lai gan nomainījies gan ministrs, gan ministrijas valsts sekretāre, bet tiek godam turpināta.

Aptiekas kritizē Veselības ministrijas darbu

Par Veselības ministrijas ieceri ierobežot aptieku atrašanās vietas, kā arī farmācijas nozares nākotnes vīziju Rolanda Pētersona saruna ar Aptieku īpašnieku asociācijas izpilddirektori Kristīni Jučkoviču.

Sabiedrība ir nogurusi(2)

Sākotnēji tā vairāk bija neziņa par to, kas sagaida, bailes par iespēju saslimt, bailes par savu un tuvinieku veselību, bet šobrīd prevalē nomāktība. To var arī saukt par hronisku nogurumu, nomāktību, dažkārt par izmisumu, kas saistīts ar ierastā ritma zudumu. (..) Nav kur uzpildīt iztukšotās baterijas, un nav iespējas mazināt iekšējo spriedzi, izejot no mājām un satiekoties ar citiem cilvēkiem. Tas rezultējas ar to, ka pieaug vardarbība gan pieaugušo starpā, gan pret bērniem.