Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

Sašķeltās ASV lūkojas vēlēšanu virzienā © DIENA(9)

Jau mazāk par gadu ir atlicis līdz 2020. gada ASV prezidenta vēlēšanām, kurās pašreizējais Baltā nama saimnieks no Republikāņu partijas Donalds Tramps cīnīsies par vēlētāju mandātu otrajam prezidentūras termiņam, bet Demokrātu partija lūkos atgūt varu. Kamēr Tramps faktiski jau ir uzsācis savu priekšvēlēšanu kampaņu, tikmēr demokrātu nometnē vēl vairākus mēnešus turpināsies process, kura rezultātā ir jāizraugās kandidāts, kas vēlēšanās nākamā gada 3. novembrī stāsies pretī pašreizējam prezidentam.

Investīciju trūkums atstāj Kaliforniju tumsā © DIENA(17)

Tas vairāk piederētos tādām valstīm kā Haiti vai Pakistāna, kurās sistemātiska elektrības padeves atslēgšana ir ikdienišķa parādība, bet ne valstij, kas sevi uzskata par modernu tehnoloģiju lielvaru, – ASV. Taču pēdējo nedēļu notikumi parādījuši, ka ASV pēc iedzīvotāju skaita vislielākajā un, iespējams, visinovatīvākās ekonomikas štatā – Kalifornijā – elektrības atslēgšana kļuvusi par nenovēršamu «dabas parādību», ko vēl spilgtāk izcēluši pašlaik pat Holivudas zvaigžņu mītnes nesaudzējošie ugunsgrēki. Džordža Meisona Universitātes ekonomikas profesors Tailers Kauens viedokļu slejā ziņu aģentūrai Bloomberg jautā, kā Kalifornija nonāca tik tālu, ka grimst tumsā, un kāpēc šāda notikumu attīstība netiek uzskatīta par nepiedodamu, sašutumu izraisošu gadījumu?

El Bagdādi nāve nenozīmējot Islāma valsts galu © DIENA(5)

Pasaulē visvairāk meklētā terorista Abū Bakra el Bagdādi nāve ir liela uzvara ASV prezidentam Donaldam Trampam, taču tā nenozīmē beigas Bakra el Bagdādi vadītajai džihādistu kustībai Islāma valsts (IV), brīdina analītiķi. Bakrs el Bagdādi gāja bojā nedēļas nogalē amerikāņu militārās operācijas laikā Sīrijas ziemeļrietumos.

Islāma valsts līderis Bagdadi apglabāts jūrā(5)

ASV bruņotie spēki teroristu organizācijas Islama valsts līderi Abu Bakru el Bagdadi, kurš nedēļas nogalē notikušās operācijas gaitā slēpnī Sīrijā izdarīja pašnāvību, apglabājuši jūrā, ziņu aģentūrai AFP pirmdien apliecināja avoti Pentagonā.

ASV no cietuma atbrīvota Krievijas aģente Butina(15)

ASV no cietuma atbrīvota Krievijas pilsone Marija Butina, kura izcietusi 18 mēnešu cietumsodu par līdzdalību sazvērestībā ar mērķi nodibināt neoficiālus kontaktus ar amerikāņiem, kas varētu ietekmēt ASV politiku, liecina ASV Imigrācijas un muitas dienesta publiskotā informācija

Ziemeļkoreja: Kimam un Trampam ir īpašas attiecības(1)

Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam un ASV prezidentam Donaldam Trampam ir īpašas attiecības, ceturtdien sacīja augsta ranga Phenjanas amatpersona, izsakot līdzīgu vērtējumu tam, kādu jau šonedēļ pauda pats Tramps.

Tramps: Neliels skaits ASV karavīru paliks Sīrijā(8)

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka neliels skaits ASV karavīru paliks Sīrijā, neskatoties uz viņa aicinājumu izvest karaspēku no Sīrijas, ziņo BBC News. Tramps sacīja, ka daļa aizsargās naftas laukus, kā arī daļa karaspēka paliks Izraēlas un Jordānijas tuvumā.