Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

Tramps slavē savu valdīšanas laiku © DIENA

Dziļās politiskās nesaskaņas Vašingtonā kā ass īlens no maisa izlīda ASV prezidenta Donalda Trampa šī gada runā par stāvokli valstī. Viņš izmantoja uzrunu Kongresā, lai apliecinātu savus plānus cīnīties par pārvēlēšanu amatā vēl uz četriem gadiem un uzslavētu pašreizējās administrācijas paveikto aizvadītajos trīs gados. Prezidents uzrunāja nāciju dienu pēc Demokrātu partijas haotiskajām priekšvēlēšanu sapulcēm Aiovā un dienu pirms izšķirošā balsojuma Senātā, kur naktī uz ceturtdienu noslēdzās Trampa impīčmenta tiesa.

Republikānis Romnijs: Balsošu par Trampa vainas atzīšanu(5)

ASV senators Mits Romnijs, kurš pārstāv republikāņus, trešdien paziņojis, ka prezidenta Donalda Trampa impīčmenta prāvā balsos par viņa vainas atzīšanu varas ļaunprātīgā izmantošanā, tādējādi kļūstot par pirmo republikāņu senatoru, kurš atteicies pakļauties partijas disciplīnai.

Demokrāti sāks izvēlēt Trampa sāncensi © DIENA(5)

ASV vidējo rietumu štatā Aiovā pirmdien startēs priekšvēlēšanu un vēlēšanu sapulču maratons, kurā izvēlēsies Demokrātu partijas kandidātu 3. novembrī paredzētajās Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanās.

Tramps publisko Tuvo Austrumu miera plānu(9)

ASV prezidents Donalds Tramps, nododot atklātībai savu Tuvo Austrumu miera plānu, otrdien paziņojis, ka Izraēla esot spērusi "lielu soli miera virzienā".

ASV izstrādā vakcīnu pret jauno koronavīrusu(7)

ASV Nacionālais veselības institūts (NHI) sadarbībā ar partneriem sācis izstrādāt vakcīnu pret jauno koronavīrusu, no kura Ķīnā miruši jau vairāk nekā 100 cilvēki, otrdien paziņojušas amatpersonas.

Laikraksts: Trampa miera plāns paredz Izraēlas robežu paplašināšanu(2)

ASV prezidenta Donalda Trampa Tuvo Austrumu miera plāns, kura publiskošana paredzēta otrdien, paredz Izraēlas robežu pārbīdīšanu, nodibinot tās suverenitāti pār lielu daļu no stratēģiski svarīgās Jordānas ielejas teritorijām, atsaucoties uz personu, kas informēta par plāna saturu, ziņo laikraksts The New York Times.