Laika ziņas
Šodien
Migla
Pirmdiena, 22. jūlijs
Marija, Marika, Marina

Projekts Sporta pils dārzi iekļauts Eiropas pilsētu publiskās telpas balvas finālistu vidū

Projekts "Sporta pils dārzi" iekļauts starp Eiropas pilsētu publiskās telpas balvas finālistiem.

2022.gadā Eiropas pilsētu publiskās telpas balvai pieteikti 328 projekti no 35 Eiropas valstīm. Savukārt no iesniegtajiem projektiem starptautiska profesionāļu žūrija atlasījusi 25, starp kuriem arī pieci finālisti piedalīsies projektu prezentācijās no 14.novembra līdz 15.novembrim Barselonā, kur tiks paziņots arī šā gada uzvarētājs.

Starp finālistiem iekļauts arī biedrības "Artilērijas dārzi" organizētais projekts "Sporta pils dārzi". Balvas vēsturē šis ir otrais projekts no Latvijas, kas izcīnījis finālista godu.

"Tas ir ļoti liels gods un lepnums ne tikai mums kā projekta organizētājiem, bet arī ikvienam iedzīvotājam, kurš piedalījās un ik dienas piedalās projekta veidošanā, uzturēšanā un attīstīšanā. Esam ļoti priecīgi, ka mūsu projekts izskan starp citiem izciliem Eiropas publiskās ārtelpas projektiem un ka Rīga izskan kā vieta, kur šādiem projektiem ir mājvieta. Būt starp finālistiem jau ir uzvara," sacīja Lagzdiņa.

Urbānās dārzkopības projekts "Sporta pils dārzi" ir rīdzinieku veidots projekts ar mērķi atvērt un pilsētnieku izmantošanai nodot ilgi slēgto Sporta pils teritoriju.

Ar iedzīvotāju dalību 2020.gadā teritorija tika sakopta un sagatavota pirmajai dārzkopības sezonai 2021.gadā. Sporta pils dārzos atrodas 140 īrei pieejami pilsētas dārzi, kā arī publiski pieejamas pļavas, kurās atrodas gleznotājas Amandas Ziemeles darbs "Kārais zobs" un mākslinieces Darjas Meļņikovas kafejnīca - kiosks, kas atvērts ikvienam interesentam no ceturtdienas līdz svētdienai vasaras sezonā.

Eiropas pilsētu publiskās telpas balva tiek piešķirta katru otro gadu kopš 2000.gada. Balva ir Barselonas laikmetīgās kultūras centra iniciatīva un tās mērķis ir atzīt un darīt zināmus izcilākos projektus, kas rada, atjauno un uzlabo publisko telpu Eiropā.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits