Ja mērķis ir izaudzēt vairāk sīpolloku, lai pietiktu arī salātiem, piemērotākā izvēle būs veikalos nopērkamie sīksīpoli, iesaka Barbora. lv. Vienā traukā ieteicams stādīt aptuveni vienāda izmēra sīpolus, un labāk izvēlēties tādus, kuri vēl nav sākuši asnot, jo parasti ir kāds iemesls, kāpēc asni tiek dzīti priekšlaicīgi, piemēram, nepareiza uzglabāšana.
Sīpoli asnus dzen, arī ielikti ūdenī, taču labāku rezultātu varēs panākt, stādot tos zemē. Izvēlētajā traukā zemi ber tik daudz, lai tā būtu vēl 1 cm biezumā zem sīpola, un sīpolus "sēdina" uz augsnes pāris milimetru attālumā citu no cita – tie tā arī augs, ja vien būs pietiekams mitrums. Lai sīpoli turētos stabilāk, tos aptuveni līdz pusei var apbērt ar zemi.
Lociņu parādīšanos pasteidzinās mitrums un siltums. Tiesa, pirmajās dienās pēc stādīšanas sīpolus vēlams novietot tumšākā, bet siltā vietā. Kad loki nedaudz paaugušies, tie jānes gaismā, lai iegūtu sulīgi zaļo krāsu. Ja gaismā noliksiet uzreiz, viss notiks nedaudz lēnāk. Augšanai vēlama vienmērīga temperatūra. Svarīgi ir regulāri un pamatīgi laistīt, bet mēslošana nav nepieciešama.
Un vēl kāds ieteikums – reizē iestādot lielu daudzumu sīpolu, visi loki ienāksies teju vienlaikus, tāpēc var būt grūti tos ātri patērēt. Labāk iegādātos sīpolus sadalīt vairākās daļās un jaunu porciju stādīt, piemēram, reizi nedēļā.