Tikko iznācis arī viņa iepriekšējā dzejoļu krājuma Zvēri atdzejojums vācu valodā, kurš prezentāciju piedzīvos šā gada septembrī Ķelnē (tas ir tulkots arī angļu un katalāņu valodā). "Biļetes jau ir nopirktas," saka dzejnieks, ar kuru satiekamies pie Latvijas Nacionālā teātra.
Pēc pāris stundām te gaidāma rakstnieces Māras Zālītes lugas Margarēta iestudējuma pirmizrāde, kuras videomākslinieks ir Krišjāņa brālis Toms Zeļģis. Viņš pats šajā teātrī vairāk nekā gadu nostrādājis par gaismotāju un sācis ar pašiem vienkāršākajiem darbiem. Savulaik dzejnieks arī vācis vīnogas Francijā, klājis stadiona segumu Meksikā, strādājis par atslēdznieku Talsos un darījis citas lietas.
"Man bija interesanti ielūkoties, kas notiek dažādās profesijās, jo katrai no tām ir sava pasaule ar saviem noteikumiem un leksiku, taču, līdzko tas kļuva par īstu darbu, posos prom, jo bija zudis tas maģiskais brīdis, kad viss ir jauns, aizraujošs un noslēpumains," sarunā ar Dienu atklāj Krišjānis Zeļģis, kurš šobrīd nobāzējies aldara lomā. Pirms septiņiem gadiem viņš kopā ar partneriem nodibinājis alus darītavu Malduguns.
Dārgākais dzejolis
Dzejoļu krājuma Skaistuma klātbūtne redaktors dzejnieks Kārlis Vērdiņš norāda, ka Krišjāņa Zeļģa laikabiedru vērojumi un pasaules apceļošana ļāvusi tapt dzejoļiem, kas aiz ārēja miera un formas lakonisma slēpj pretrunīgas emocijas un mīklainas situācijas.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena trešdienas, 5. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!