Izstāde atspoguļo jaunlaiku virtuozu ideālus – tā ir vieta mākslas un dažādu zinātņu mijiedarbībai, izmantojot pētniecības metodes no dažādām nozarēm, rezultātā radot unikālus un daudzveidīgus mediju mākslas darbus. Darbi veidoti kā subjektīvi pētījumi par māksliniekiem nozīmīgām tēmām – dažādiem dabas procesiem un parādībām, enerģiju un ilgtspēju, skaņas fizikālajām un akustiskajām īpašībām, elektrību un komunikācijas medijiem, izmantojot gan jaunākās tehnoloģijas gan arī eksperimentējot ar jau sen aizmirstām.
Mākslinieces Maijas Demiteres darbs Latvijas piekrastes arhīvs ir objektu, ūdens un smilts paraugu kolekcija apvienota vizualizācijā. Darbs veidots kā kolekcija kolekcionēšanas pēc – datu vākšana un sakarību meklēšana lielo datu apjomā. Paulas Vītolas Tīkla atmaskošana ir vairāku darbu sērija, kura veidota kā komentārs mūsdienu sabiedrībai, kura ir atkarīga no komunikācijas tehnoloģijām. Kristas Dinteres darbs Ūdens frekvence ir jauktu mediju instalācija, kura padara redzamas skaņas viļņa vibrāciju svārstības. Mākslinieks Rihards Vītols eksperimentē ar dabas parādībām, piedāvājot utopiskus risinājumus to izmantošanai sadzīvē, savukārt Kristaps Biters ir izveidojis datorspēli kā dzīvotspējīgās sistēmas modeli, aicinot pievērst sabiedrības uzmanību elementiem, kas ieskicē mūsu nākotni un jau tagad ir novērojami mūsu ikdienā.
Izstādes iekārtojumu veido scenogrāfs Rūdolfs Bekičs kopā ar izstādes dalībniekiem un kuratoriem – filozofu Aināru Kamoliņu un mākslinieci, pētnieci un RIXC pasākumu producenti Rasu Šmiti. Izstādes atklāšanā 16. aprīlī plkst. 18 par Virtuozu filozofisko ideju plašākā vēsturiskā kontekstā stāstīs filozofs Ainārs Kamoliņš, kā arī notiks mākslinieku prezentācijas.
No 12. līdz 14. maijam notiks ekskursijas, darbnīcas un paraugdemostrējumi skolu grupām, kurām var pieteikties rakstot uz [email protected]. Vairāk informācijas par darbnīcām mājaslapā virtuozi.mplab.lv.
15. un 16. maijā RIXC galerijā no plkst. 11 līdz 19 notiks mākslas un zinātnes simpozijs Virtuozi - daudzzinātņu mākslas platforma, ar daudzveidīgu lekciju un darbnīcu programmu. Galvenās tēmas, kuras tiks apskatītas ir skaņas māksla un eksperimenti, kolekciju veidošana un arhivēšana, kosmoss un komunikāciju tehnoloģijas un biomāksla.