"Pēdējā laikā podkāsti kļūst arvien populārāki un populārāki, un arī mēs esam nolēmuši lēkt šajā vilcienā," atzīst Liepājas teātra aktieris Gatis Maliks.
Pirmajā sērijā viņi abi pievērsās ārkārtas stāvokļa tēmai. Kas notiek Latvijas teātros? Kā Gints Andžāns izglābs mūsu valsti no vīrusa, kā Jana Herbsta sadzīvo ar ķīniešiem Cēsīs, kā Aigars Apinis gaida igauņu vikingu iebrukumu Valmierā, un vai tiešām Romāns Bargais nezina, kur atrodas viņa dēls? Ierakstu meklējiet Spotify un YouTube! Šajā reizē podkāsta vadītāji bija pilnīgā divvientulībā, ar visiem varoņiem sazvanoties pa telefonu un pirms tam atminoties režisora Dmitrija Petrenko Liepājas teātrī iestudēto uzvedumu Vienaldzības gadsimts, kurā bariņš bijušo klasesbiedru pārceļ klases salidojumu uz tikšanos online videočatā, jo ikdienas skrējienā satikties klātienē kļūst arvien sarežģītāk, turklāt pilsētā noticis terorakts, kā dēļ iziet ielās nav droši.
Jaunas sērijas tiek solītas vismaz reizi mēnesī. Varbūt pat biežāk. Jau šonedēļ pie klausītājiem un skatītājiem nonāks podkāsta Pīpētavas sarunas otrā sērija, kuras ierakstā piedalījās Liepājas teātra aktieris un teātra trupas Goda teātris dibinātājs Kaspars Gods. Kopā ar G. Maliku un R. Bugavičuti-Pēci viņš iesaistījās viedokļu apmaiņā par postpandēmisko teātri, – sarunā ar laikrakstu Diena atklāj Liepājas teātra pārstāve Zanda Borga. Goda teātra dibinātājs atbildēja uz mūžseno jautājumu par to, kas ir mīlestība, un uz aktuālo jautājumu par to, ko nozīmē izrādes spēlēšana interneta tiešraidē.
Jau ziņots, ka, reaģējot uz šā brīža situāciju Latvijā, kad baudīt kultūru klātienē ir teju neiespējami, kultūras nams Wiktorija Liepājā sadarbībā ar studiju Voyvi uzsācis ciklu Straumē, aicinot skatītājus palikt mājās un vienlaikus turpināt būt klātesošiem dažādos kultūras notikumos. Pagājušajā trešdienā teātra cienītājiem tika piedāvāta režisora Dž. Dž. Džilindžera Goda teātrī iestudētā grāvēja Bļitka interneta tiešraide ar Kasparu Godu un Egonu Dombrovski galvenajās lomās pēc R. Bugavičutes-Pēces lugas motīviem par divu vīriešu sarunu ar viņiem būtiskiem jautājumiem – par to, kā būt.
Savukārt šo trešdien, 1. aprīlī, plkst. 20.30 no kultūras nama Wiktorija tiks pārraidīta komiķa Rūdolfa Kugrēna stāvizrāde Kā to ņem. "Maz jau pasaulē ir to lietu, kas būtu izteikti pareizas vai nepareizas, gudras vai stulbas. Kas vienam melns, otram balts – kā to ņem. Mēģināšu saprast, kā uz pasauli, situācijām, lietām un vietām skatos ne tikai es, bet citas paaudzes, citi cilvēki. Man liekas, jo vairāk izproti citus cilvēkus, jo vieglāk varētu būt dalīt pasauli ar viņiem," skaidro komiķis, kurš sola savu uzveduma materiālu papildināt ar pārdomām par šībrīža situāciju, kuru mēs visi kopā piedzīvojam. Biļetes uz šo neklātienes pieredzi var iegādāties interneta vietnē www.bezrindas.lv. Katram pircējam tiks nosūtīta pieeja interneta tiešraidei. Tādējādi stāvizrādi Kā to ņem par vienas biļetes cenu var vērot visi tie, kuri atrodas vienkopus – vienā dzīvojamajā vietā.
Aktuālajai informācijai par notikumiem Liepājas pusē var sekot līdzi interneta vietnēs www.facebook.com/kulturasnams un www.liepajasteatris.lv.