Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +11 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds

Divdesmitā Muzeju nakts Latvijā pulcē vairāk nekā 180 770 apmeklētāju; līderis – Rotko muzejs Daugavpilī

Piedāvājot daudzveidīgas norises, vairāk nekā 230 kultūrvietas un citas sabiedrisko dzīvi veidojošas organizācijas 18. maijā, Eiropas Muzeju naktī, bez maksas uzņēma apmeklētājus. Šogad Muzeju nakts iezīmējās ar nemainīgi noturīgu interesi apmeklēt un izzināt plašo un daudzveidīgo piedāvājumu.

Valsts akreditāciju guvušie muzeji* nakts norisēs sagaidījuši 180 769 apmeklētājus, tomēr kopējie visu Muzeju nakts dalībnieku un līdz ar to arī apmeklējuma rādītāji ir vismaz divtik lielāki, jo šogad Muzeju naktī īpaši plaši bija pārstāvēti citi sabiedriskās dzīves veidotāji – muižas, izstāžu zāles, bibliotēkas, valsts pārvaldes iestādes, uzņēmumi u.c. Tādējādi fiksētais apmeklējumu skaits attiecas vien uz muzejiem, tajā neietilpst citu institūciju viesi, kuru nebija mazums – daudz interesentu apmeklēja Valsts prezidenta pili, Saeimas namu, Ministru kabineta ēku u.c.

Visplašāk apmeklētas Rīgā un tās apkaimē esošajos akreditētajos muzejos organizētās norises, tās izbaudīja 65 141 cilvēks, Kurzemē – 39 843 cilvēki, Zemgalē – 15 462, Vidzemē – 27 813 apmeklētāji, savukārt Latgalē – 32 510 cilvēki. Visvairāk reģistrēto apmeklētāju – 13 525 – pulcējis Rotko muzejs Daugavpilī, tam seko Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ar 12 820 ieinteresētajiem viesiem, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs (12 250) un Valmieras muzejs (12 126).

“Man ir ārkārtīgi liels prieks, ka Muzeju naktī cilvēki patiesi ir ieinteresēti apskatīt, ko piedāvā Latvijā esošās atmiņas institūcijas. Varam lepoties ar dažādu un bagātu muzeju skaitu ne vien galvaspilsētā, bet arī reģionos. Vēlos novēlēt, lai Muzeju nakts patīkamā pieredze iedvesmo atgriezties muzejos arī ikdienā!” uzsver kultūras ministre Agnese Logina.

Šā gada Muzeju nakts pasākumus vienoja tēma: izzināt un iegūt, pētīt un saprast, sasaistot to ar Starptautiskās Muzeju dienas tēmu Muzeji izglītībai un pētniecībai. Rīgā un tās apkaimē Muzeju naktī durvis apmeklētājiem vēra vairāk nekā 85 kultūrvietas, uzrādot skaita palielinājumu salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kad šeit bija fiksētas 57 Muzeju nakts apskates vietas.

Savukārt reģionos 145 vietās interesantas aktivitātes rīkoja pašvaldību un privātie muzeji, kā arī uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas. Vidzemnieki un reģiona viesi 18. maija vakarā un naktī varēja apmeklēt pasākumus 42 kultūrvietās, Kurzemē Muzeju naktī apmeklētājiem durvis tika vērtas 40 vietās, Latgalē – 38 vietās, savukārt Zemgalē – 25 kultūrvietās.

Šogad Muzeju nakts akcija tika īstenota tieši Starptautiskās Muzeju dienas noslēgumā, sniedzot apmeklētājiem vēl plašākas iespējas ieplānot muzeju apciemojumu bez steigas, jo, kā parasti Starptautiskajā Muzeju dienā, daudzi muzeji bija atvērti bezmaksas apmeklējumam visas dienas garumā.

*Datus par Muzeju nakts norišu apmeklējumu Kultūras ministrijai snieguši 136 akreditētie muzeji, kas bija iekļauti Muzeju nakts oficiālajā programmā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja