Ceturtdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

Ševčenko gūst divus vārtus, ukraiņi uzvar Zviedriju savā Eiropas čempionāta debijas mačā

Viena no Eiropas čempionāta futbolā finālturnīra saimniecēm Ukraina pirmdien savā sacensību debijas mačā ar rezultātu 2:1 (0:0) pārspēja Zviedriju. Rezultātu 52.minūtē atklāja Zviedrijas izlases kapteinis Zlatans Ibrahimovičs, bet nākamo desmit minūšu laikā ar diviem precīziem sitieniem atbildēja ukraiņu kapteinis Andrijs Ševčenko.

Pirms mača bija šaubas vai pieredzējušais Ševčenko būs pietiekoši vesels, lai varētu doties laukumā, tomēr viņš sastāvā izgāja jau sākumsastāvā un vēlāk arī pierādīja savu lietderību. Savukārt Zviedrijai rezervē palika Turcijas kluba Stambulas Galatasaray uzbrucējs Jūhans Elmanders, kurš pagājušajā mēnesī salauza kājas pirkstu, tomēr tika ziņots, ka viņš ir pietiekoši vesels, lai spēlētu.

Ukrainas izlases debijas mačs Eiropas čempionātā iesākās mierīgi. Mājinieki vairākkārt tika pie pretuzbrukumiem un šādā veidā izveidoja pirmo reālo vārtu gūšanas momentu, kad 24.minūtē Ševčenko nokļuva viens pret vārtiem, bet sita garām. Puslaika otrā puse jau aizritēja daudz aizraujošāk. Nākamajās minūtēs ar spēcīgiem sitieniem apmainījās abas komandas, liekot spēlē iesaistīties vārtsargiem - Zviedrijas izlasei bīstami sita Markuss Rosenberjs, bet Ukrainai Andrijs Voroņins.

38.minūtē Ukrainas izlase izveidoja vēl vienu bīstamu momentu, bet gan Ševčenko, gan Andrija Jarmoļenko raidījumus pašaizliedzīgi bloķēja aizsargi. Savukārt vēl īsa brīdi vēlāk pēc Zlatana Ibrahimoviča sitiena ar galvu bumba aizskāra vārtu stabu un izlidoja ārpus laukuma. Pirmais puslaiks arī noslēdzās ar rezultātu 0:0.

Otrā spēles daļa iesākās ļoti rezultatīvi, komandām gūstot vairākus vārtus. Sākotnēji 52.minūtē pēc Kima Kelstrema piespēles Ibrahimovičs pielika kāju un ieraidīja to vārtos. Tomēr nepagāja pat trīs minūtes, kad Ševčenko pēc centrējuma ieraidīja bumbu vārtos, panākot 1:1.

Savukārt 62.minūtē pēc soda stūra sitiena atkal pie bumbas tika Ševčenko un vēlreiz ar galvu ieraidīja to vārtos, jau ar 2:1 vadībā izvirzot mājiniekus. Turpinājumā Zviedrijas izlase uzbruka arvien aktīvāk, bet Ukraina centās atbildēt ar pretuzbrukumiem. Pašaizliedzīgā cīņā Ukraina noturēja uzvaru un savā pirmajā mačā Eiropas čempionātos tika pie panākuma.

Šīs spēles delegāts bija Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.

Kā ziņots, pirmajā šīs grupas mačā divu grandu duelī Anglijas izlase nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Franciju.

Nākamās D grupas spēles risināsies piektdien, kad Francija spēkosies ar Ukrainu, bet Anglija sacentīsies ar Zviedriju.

Ukrainas izlases sastāvs: Andrijs Pjatovs, Oļegs Gusevs, Jevgēņijs Hačeridi, Tarass Mihaliks, Jevgēņijs Selins, Andrijs Jarmoļenko, Anatolijs Timoščuks, Jevgēņijs Konopļanka (Marko Devičs, 90.min.), Sergejs Nazarenko, Andrijs Ševčenko (Artjoms Miļevskis, 81.min.), Andrijs Voroņins (Ruslans Rotans, 84.min.).

Zviedrijas izlases sastāvs: Andrēass Īsaksons, Mīkaels Lustigs, Ūlofs Melberjs, Andrēass Grankvists, Martins Ulsons, Rasmuss Elms, Kims Kelstrems, Sebastians Lāšons (Kristians Vilhelmsons, 68.min.), Zlatans Ibrahimovičs, Ūla Toivonens (Andešs Svensons, 62.min.), Markuss Rosenberjs (Jūhans Elmanders, 71.min.).