Trešdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

Dinamo divreiz atspēlējas, bet no Omskas aizbrauc tukšā; noslīd uz pēdējo vietu konferencē

Rīgas Dinamo sestdien Omskā piedzīvoja jau septīto zaudējumu astoņās KHL regulārā čempionāta izbraukuma spēlēs šosezon - 2:4 pret vietējo Avangard komandu. Ar gūtiem vārtiem rīdzinieku labā izcēlās Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums. Līdz ar šo zaudējumu Dinamo noslīdējuši uz pēdējo vietu Rietumu konferencē.

Rezultātu pirmā perioda 14.minūtē vairākumā atklāja Avangard hokejists Aleksandrs Frolovs. Iepriekš 5+20 soda minūtes par pretinieka grūšanu bortā nopelnīja Dinamo uzbrucējs Raitis Ivanāns, kuram līdz ar to spēle jau bija beigusies. Savukārt pēdējā minūtē neizšķirtu ar metienu no tuvas distances panāca Kaspars Daugaviņš.

Otrā perioda otrajā pusē rīdzinieki neizmantoja savu pirmo vairākumu šajā spēlē, savukārt Omskas komanda uzreiz pēc tam guva otros vārtus - ar precīzu metienu izcēlās Kirils Ļjamins. Dažas minūtes vēlāk Mārtiņš Karsums rezultātu izlīdzināja. Pēdējo pusotru minūti Dinamo spēlēja piecatā pret trim Avangard hokejistiem, tomēr pēc spēlētām 40 minūtēm rezultāts palika neizšķirts - 2:2.

Trešā perioda 7.minūtē jau piekto noraidījumu pēc kārtas izpelnījās Avangard, bet arī šoreiz Dinamo vairākumu gūtos vārtos pārvērst nespēja. Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām uz noraidīto soliņu devās Žirū, bet omskieši mirkli vēlāk vairākumā guva trešos vārtus. Neko nedeva arī Telkvista nomaiņa pret sesto spēlētāju, bet pēdējās sekundēs mājinieki guva arī ceturtos vārtus un izcīnīja sesto uzvaru pēdējos septiņos mačos.

Pretinieku rindās 16:26 minūtes uz ledus pavadīja Latvijas izlases aizsargs Georgijs Pujacs, kurš izcēlās ar vienu neprecīzu metienu.

Ar 17 punktiem 16 spēlēs Rīgas Dinamo noslīdējuši uz pēdējo, 14.vietu Rietumu konferencē. Jāpiezīmē, ka pārliecinošu uzvaru (5:1) sestdien savā laukumā pret Maskavas Spartak izcīnīja dinamiešu nākamie pretinieki Astanas Baris.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 13.oktobris Omska, Arena Omsk.

Omskas Avangard – Rīgas Dinamo 4:2 (1:1; 1:1; 2:0)

Vārti: 13:32 Frolovs (Pivcakins, Salmela, vair.) 1:0; 19:14 Daugaviņš 1:1; 34:26 Ļjamins (Kosticins) 2:1; 37:43 Karsums (Šremps) 2:2; 53:49 Belovs (Popovs, Perežogins, vair.) 3:2; 59:48 Kosticins (Sjomins, Frolovs, t.v.) 4:2

Vārtsargi: Ramo – Telkvists

Metieni: 36-29

Soda minūtes: 12-33

Skatītāji: 8030

Pēc šīs spēles Dinamo izbraukumu turpinās pirmdien Astanā pret Baris un trešdien Hantimansijskā ar Edgara Masaļska pārstāvēto Jugra, bet pēc tam sekos trīs mājas spēles. Divās no tām pretim stāsies līgas vadošās komandas Magņitogorskas Metallurg un Čeļabinskas Traktor, bet spēle ar Krisa Holta pārstāvētajiem līgas pastarīšiem Jekaterinburgas Avtomobilist notiks Liepājā.

Šajā izbraukumā devušies divi vārtsargi - Māris Jučers un Mikaels Telkvists; astoņi aizsargi - Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Jēkabs Rēdlihs, Metjū Karls, Kristaps Sotnieks, Arvīds Reķis, Oskars Cibuļskis un Rodrigo Laviņš; 14 uzbrucēji – Mārtiņš Karsums, Džeimijs Džonsons, Miks Indrašis, Aleksandrs Ņiživijs, Robs Šremps, Aleksandrs Žirū, Andris Džeriņš, Gints Meija, Elvijs Biezais, Māris Bičevskis, Raitis Ivanāns, Kaspars Daugaviņš, Pols Šehura, Ģirts Ankipāns un arī Roberts Bukarts, kurš piektdien tika izsaukts no fārmkluba SK Liepājas metalurgs.