Trešdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

Dinamo neiztur Šuplera vadīto Doņeckas Donbass hokejistu spiedienu - 2:3

Otrdienas vakarā KHL Cerību kausa ceturtdaļfināla sēriju līdz trim uzvarām ar zaudējumu uzsāka Rīgas Dinamo hokejisti, kuri ar rezultātu 2:3 atzina Juliusa Šuplera trenētās Doņeckas Donbass komandas pārākumu. Vārtus Dinamo labā guva Mārtiņš Karsums un Gunārs Skvorcovs, bet viesiem ar precīziem metieniem izcēlās Klejs Vilsons, Jevgēņijs Dadonovs un Lukašs Kašpars.

Artis Ābols mačam pieteica septiņus aizsargus un 11 uzbrucējus. Šoreiz Rīgas Dinamo sastāvā slimības dēļ laukumā nevarēja doties Gints Meija, bet spēlēt varēja aizsargs Jēkabs Rēdlihs. Vārtus sargāja Māris Jučers.

Maču Dinamo spēlētāji uzsāka ļoti neveiksmīgi, jo jau pirmās trešdaļas otrajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Vilsons. Tomēr jau pēc 23 sekundēm izlīdzinājumu ar precīzu metienu Holta sargātajos vārtos panāca Karsums, kuram rezultatīvi asistēja Miks Indrašis un Pols Šekura. Spēles turpinājumā mājiniekiem divas reizes pēc kārtas nācās spēlēt mazākumā, jo divu minūšu noraidījumus nopelnīja Vitālijs Pavlovs un Indrašis. Doņeckas komandas spēlētāji viena laukuma spēlētāja pārsvaru izmantot nespēja, un rezultāts uz tablo nemainījās.

Cīņas 11.minūtē noraidījumu par pretinieka turēšanu ar nūju nopelnīja Jevgēņijs Dadonovs, taču arī rīdzinieki vairākumu realizēt nespēja. Trešdaļas turpinājumā mājinieku vienības spēlētājiem vēl reizi radās izdevība spēlēt vairākumā, taču arī tā netika izmantota, un abas vienības pirmajā pārtraukumā devās pie neizšķirta rezultāta.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē ilgstoši laukumā izpaudās Donbass komandas pārākums. Vairākas reizes teicami savus pienākumus vārtos veica Jučers, bet reizi mājinieki veiksmīgi izturēja arī divas minūtes mazākumā. Dinamo aktivizējās vien pēc mazākuma izciešanas, iesaistot spēlē arī Holtu, bet pēc Raita Ivanāna agresīvās spēles pret vārtsargu abu komandu pārstāvju vidū gandrīz izcēlās kautiņš. Pēc nelielās mājinieku ofensīvas kontroles grožus savās rokās atkal pārņēma viesi, vēl vairākas reizes liekot Jučeram glābt Dinamo no vārtu zaudējuma.

Lielo Ukrainas kluba uzbrukumu vilni pārtrauca Kristapa Sotnieka kautiņš ar Peteri Virtanenu, kurā pārliecinoši pārāks bija soms. Spēle turpināja risināties ātrā tempā ar Donbass teritoriālo pārsvaru, tomēr rezultāts palika nemainīgs.

Trešo trešdaļu Dinamo iesāka ar divām nesekmīgām vairākuma minūtēm, pēc kurām Latvijas klubam atkal nācās nonākt zaudētājos - pēc lieliskas individuālās darbības precīzs bija Dadonovs. Arī pēc šiem gūtajiem vārtiem pārsvars piederēja Ukrainas klubam, kura vienīgais šķērslis trešo vārtu gūšanai bija Jučers. Tomēr astotajā minūtē bezspēcīgs bija arī viņš, kad izgājienu divatā pret vārtsargu ar precīzu metienu noslēdza Kašpars.

Pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem Dinamo aizvadīja divas smagas minūtes mazākumā, Jučeram veiksmīgi tiekot galā ar ļoti lielu darba apjomu. Trīs minūtes pirms cīņas beigām vairākumā burzmā vārtu priekšā precīzs bija Skvorcovs, tomēr atlikušajā laikā mājinieki nespēja izmantot nevienu no savām iespējām, reizi viesus glābjot arī vārtu stabiņam.

Līdz ar to sērijas kopvērtējumā Dinamo nokļuvuši iedzinējos ar 0-1.

Sērijas otrais mačs norisināsies trešdien Rīgā, bet sestdien Doņeckā paredzēta trešā spēle. Ja uzvarētājs vēl nebūs izšķirts, ceturtais mačs turpat notiks svētdien. Ja pēc četriem mačiem rezultāts būs 2:2, piektā spēle rīkota netiks, bet viss izšķirsies pēcspēles metienu sērijā. Pusfinālā gaidīs tikšanās ar Minskas Dinamo un Maskavas Spartak pāra uzvarētāju. Šajā pārī otrdien sēriju ar uzvaru sāka minskieši, kuri viesos sīvā cīņā bija pārāki ar 4:3.

KHL Cerību kauss. Ceturtdaļfināls. 2013.gada 26.februāris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Doņeckas Donbass 2:3 (1:1; 0:0; 1:2)

Vārti: 1:56 Vilsons (Puistola, Podhradskis) 0:1; 2:19 Karsums (Indrašis, Šehura) 1:1; 44:36 Dadonovs (Podhradskis) 1:2; 47:43 Kašpars (Puistola) 1:3; 56:54 Skvorcovs (Džonsons, Džeriņš, vair.) 2:3;

Vārtsargi: Māris Jučers - Kriss Holts

Metieni: 23-43

Soda minūtes: 12-14

Skatītāji: 2130

Dinamo sastāvs: Jučers (Telkvists); J.Rēdlihs - K.Rēdlihs, Sotnieks - Galviņš, Laviņš - Cibuļskis; Karsums - Šehura - Indrašis, Skvorcovs - Pavlovs - Džonsons, Ivanāns - Bičevskis - Biezais, Bukarts - Džeriņš - Porejs

Tikmēr Cerību kausa mačos Austrumu konferencē Jekaterinburgas Avtomobilist savā laukumā papildlaikā ar 2:1 uzveica Edgara Masaļska pārstāvēto Hantimansijskas Jugra. Latviešu vārtsargs šoreiz mačam netika pieteikts. Tāpat pie uzvaras tika Habarovskas Amur, kas savā laukumā ar 4:2 pārspēja Novokuzņeckas Metallurg. Otrās spēles notiks trešdien turpat Jekaterinburgā un Habarovskā.