Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Rīgas Dinamo Novokuzņeckā piedzīvo sesto zaudējumu pēc kārtas; noslīd uz pēdējo vietu Rietumu konferencē

Latvijas komanda Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta pēdējās izbraukuma sērijas otrajā mačā pirmdien ar 1:3 piekāpās Novokuzņeckas Metallurg vienībai. Vienīgos vārtus rīdziniekiem vairākumā guva Pols Šehura, savukārt mājiniekiem ar precīziem metieniem izcēlās Aleksandrs Bumagins, Antons Lazarevs un Ņikita Viglazovs. Tādējādi Dinamo piedzīvojuši jau sesto neveiksmi pēc kārtas, kas ir garākā zaudējumu sērija šajā sezonā, turklāt komanda noslīdējusi uz pēdējo vietu Rietumu konferencē.

Spēli aktīvāk uzsāka Dinamo komanda, jau pirmajās minūtēs izdarot vairākus metienus pa Jurija Kļučņikova sargātajiem vārtiem. Viena no labākajām izdevībām gūt vārtus mača trešajā minūtē radās rīdzinieku pirmās maiņas uzbrucējam Mikam Indrašim, kurš pa zonas vidu izlauzās līdz mājinieku vārtiem, taču trāpīja pa to konstrukciju. Jau pēc minūtes Metallurg komanda izvirzījās vadībā, kad Telkvistu pārspēja Bumagins. Arī pēc zaudētajiem vārtiem Rīgas komandas spēlētāji turpināja aktīvi uzbrukt un apdraudēt pretinieku vārtus, bet metieni mērķi nesasniedza.

Mača devītajā minūtē noraidījumu par uzbrukumu spēlētājam bez ripas saņēma mājinieku vienības spēlētājs Deniss Ježovs, bet vairākuma izspēlē kļūdu pieļāva Guntis Galviņš, ļaujot Lazarevam aizskriet pretuzbrukumā un pēc pagrieziena manevra pārspēt Dinamo vārtsargu otro reizi šajā mačā. Uzreiz pēc zaudētajiem vārtiem noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu saņēma Rīgas komandas spēlētāji, bet divas minūtes mazākumā aizvadīt rīdziniekiem tomēr nenācās. Mača 12.minūtē uz sodīto soliņa par pārkāpumu pret Gintu Meiju devās Bumagins, taču Jēkaba Rēdliha un Pola Šekuras metieni viena vīra pārsvara izspēlē nebija sekmīgi.

Nedaudz vairāk kā trīs minūtes līdz mača pirmā nogriežņa beigām vēl vienu no raidījumu par pretinieka kavēšanu nopelnīja Aleksandrs Žirū, bet mājinieki to nespēja pārvērst trešajos gūtajos vārtos. Arī pēdējā minūtē Metallurg vēl paspēja izveidot bīstamu pretuzbrukumu, taču Telkvists ripu tvēra un Dinamo pirmajā pārtraukumā devās ar divu vārtu deficītu.

2.periods

Otro mača trešdaļu ar metienu garām mājinieku vārtiem uzsāka Indrašis, bet minūti vēlāk Reķa raidīto ripu atvairīja Kļučņikovs. Neilgi pēc tam savu otro divu minūšu sodu šajā spēlē nopelnīja Ježovs, dodot Rīgas komandas spēlētājiem jau trešdaļas sākumā samazināt rezultāta starpību. Vairākuma izspēlēs sākumā divas reizes nesekmīgi no zonas vidusdaļas meta Dinamo kapteinis Mārtiņš Karsums, bet mača otrā nogriežņa 4.minūtes sākumā precīzs bija Pols Šekura, kuram rezultatīvi asistēja Krišjānis Rēdlihs. Lai gan pirmais Šekuras metiens tika bloķēts, kanādietis pats izcīnīja atlēkušo ripu un pēc māņu kustības ar plaukstas metienu raidīja to Novokuzņeckas kluba cietoksnī.

Arī pēc gūtajiem vārtiem iniciatīva piederēja viesiem - pēc labas Upīša piespēles ripu garām vārtiem raidīja Andris Džeriņš. Trešdaļas vidū iniciatīva lēnām pārņēma mājinieku vienības spēlētāji, kuri uz ilgāku laiku spēja iespiest Rīgas vienības hokejistus savā aizsardzības zonā. Aptuveni piecas minūtes pirms trešdaļas beigām pēc kāda no Dinamo spēlētāju metiena ripa trāpīja pa vārtsarga muguru, taču piezemējās uz vārtu tīkla no aizmugures.

Četras minūtes un 28 sekundes līdz otrajam pārtraukumam noraidījumu nopelnīja Karsums, bet vārtu guvumā to pēc pusotras minūtes pārvērta Metallurg spēlētājs Viglazovs. Uzreiz pēc šī vārtu guvuma gan Ņovokuzņeckas hokejisti tika sodīti par skaitliskā sastāva pārkāpumu, un rīdziniekiem bija iespēja samazināt rezultāta starpību uz tablo. Šo nodomu izpildīt neizdevās, jo vairākuma izspēles laikā pretinieku paklupināja Šekura, atstājot savu komandu četru laukuma spēlētāju sastāvā. Šajā spēles nogrieznī rezultāts gan vairs nemainījās, un arī otrajā pārtraukumā Rīgas komanda devās ar divu precīzu metienu deficītu.

3.periods

Pēc abu noraidīto spēlētāju došanās laukumā mača pēdējā trešdaļas sākumā, abu vienību izpildījumā bija vērojama diezgan haotiska spēle - notika daudz cīņas viduszonā un pie laukuma apmalēm. Spēles gaitu ar metieniem no pretinieku aizsardzības zonas zilās līnijas mēģināja lauzt Krišjānis Rēdlihs un Galviņš, taču abu aizsargu mestās ripas mērķi nesasniedza. Nākamo pāris minūšu laikā vēl divas reizes spēcīgi pa vārtiem meta Galviņš, bet ar šīm ripām galā tika Kļučņikovs.

Pēdējās trešdaļas 11.minūtē uz noraidīto soliņa izciest divu minūšu sodu par uzbrukumu pretinieku spēlētājam bez ripas devās Jēkabs Rēdlihs, piekto reizi šajā cīņā atstājot Dinamo komandu mazākumā. Viena laukuma spēlētāja pārsvaru Novokuzņeckas komandas hokejistiem izmantot gan neizdevās un rezultāts uz tablo nemainījās.

Šī mača nogriežņa 14.minūtē kautiņā ar Staņislavu Romanovu iesaistījās Indrašis. Par incidentu Indrašis saņēma piecu minūšu noraidījumu, bet Romanovs tika sodīta ar 2+5+10 minūtēm. Divas minūtes vēlāk pēc Džeimija Džonsona pārkāpuma tiesnesis piešķīra mājinieku komandai iespēju izpildīt soda metienu. Lai gan Antons Lazarevs apspēlēja Telkvistu, tomēr vārtus gūt nespēja.

Mazāk kā trīs minūtes līdz mača pamatlaika beigām noraidījumu nopelnīja mājinieku vienības spēlētājs, bet Dinamo komandas galvenā trenera amata pienākumu izpildītājs Artis Ābols pieprasīja pusminūtes pārtraukumu. Pēc tā Rīgas vienība spēlēja sešu hokejistu sastāvā, taču pārspēt Kļučņikovu nespēja un piedzīvoja sesto neveiksmi pēc kārtas.

Dinamieši atkrīt uz pēdējo vietu

Pēc 48 aizvadītām spēlēm Rīgas Dinamo rēķinā ir 46 punkti un pēdējā, 14.vieta Rietumu konferencē. Līdz regulārā čempionāta beigām vēl jāaizvada četri mači, trīs no tiem savā laukumā. Kā zināms, sestdien rīdzinieki zaudēja pēdējās teorētiskās izredzes piekto pavasari pēc kārtas spēlēt Gagarina kausa izcīņā. Savukārt Metallurg komanda ar 52 punktiem 47 spēlēs atrodas 10.vietā Austrumos.

Izbraukuma pēdējā mačā Latvijas klubs trešdien spēkosies ar Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Novosibirskas Sibirj vienību, kuras treneru korpusā strādā Pēteris Skudra. Savukārt pēc tam KHL būs pārtraukums līdz 13.februārim, kad dinamieši sāks trīs pēdējo regulārā čempionāta spēļu sēriju Arēnā Rīga.

Treneri mačam pieteica septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus; no izbraukumā līdzi paņemtajiem hokejistiem sastāvā nebija iekļauti Jučers, Cibuļskis un Biezais. Šajā mačā pirmo reizi šosezon Dinamo sastāvā laukumā devās Juris Upītis. Izmaiņas skāra gandrīz visus spēlētāju virknējumus, izņemot pirmo maiņu. Vārtus otro maču pēc kārtas sargāja Mikaēls Tellkvists.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 28.janvāris. Novokuzņecka.

Novokuzņeckas Metallurg - Rīgas Dinamo 3:1 (2:0; 1:1; 0:0)

Vārti: 3:57 Bumagins (Černihs) 1:0; 10:27 Lazarevs (maz.) 2:0; 23:07 Šehura (K.Rēdlihs, vair.) 2:1; 36:53 Viglazovs (Bumagins, vair.) 3:1;

Vārtsargi: Jurijs Kļučņikovs - Mikaēls Telkvists

Metieni: 22-31

Soda minūtes: 27-15

Dinamo sastāvs: Telkvists (Gudļevskis); J.Rēdlihs - K.Rēdlihs, Sotnieks - Galviņš, Reķis - Laviņš, Porejs; Karsums - Šehura - Indrašis, Žirū - Džonsons - Bukarts, Upītis - Džeriņš - Meija, Ivanāns - Pavlovs - Skvorcovs, Bičevskis.