Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Rīgas Dinamo piekāpjas Donbass, vēl vairāk attālinoties no play-off zonas

Latvijas klubs Rīgas Dinamo kārtējā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē svētdien savā laukumā ar rezultātu 1:4 piekāpās Latvijas izlases aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētajiem Doņeckas Donbass. Vienīgos vārtus Dinamo labā guva kanādiešu leģionārs Aleksandrs Žirū, kurš ar precīzu metienu izcēlās jau piektajā KHL spēlē pēc kārtas.

Pēc šī zaudējuma Dinamo cerības iekļūt izslēgšanas mačos sarukušas līdz minimumam - 11 spēles līdz regulārā turnīra beigām rīdzinieki no 8.vietas Rietumu konferencē atpaliek jau 13 punktus, bet gandrīz visi tuvākie konkurenti svētdien tika pie uzvarām vai vismaz punktiem.

Tā kā svētdien panākta principiāla vienošanās par Nacionālās hokeja līgas (NHL) lokauta beigām, šis bija pēdējais mačs Rīgas Dinamo rindās uzbrucējam Kasparam Daugaviņam, kurš drīzumā atgriezīsies Otavas Senators vienības rīcībā. Daugaviņš aizbraukšanas faktu apstiprinājis sarunā ar TV6, piebilstot, ka no Senators neviens ar viņu vēl nav kontaktējies, tomēr pēc sarunām ar saviem kolēģiem noprotams, ka uzbrucējs Rīgu pametīs jau tuvākajās dienās.

Daugaviņš Dinamo rindās aizvadīja 35 spēles, kurā guva piecus vārtus un veica deviņas rezultatīvas piespēles.

Spēli abas komandas iesāka ļoti piesardzīgi, ievērību pirmajās minūtēs izpelnoties vien Ginta Meijas reidam uz pretinieku vārtiem, kas gan par spīti teicamai pozīcijai beidzās vien ar izgrūstiem vārtiem. Trešdaļas astotajā minūtē Dinamo izdevās izmantot pretinieku kļūdu uzbrukuma zonā, kad Daugaviņš pēc lieliska individuālā snieguma atrada nepiesegtu Žirū, kurš ar plaukstas metienu pārspēja Donbass vārtsargu Janu Laco. Izlīdzinājumu viesi gan panāca jau pēc 35 sekundēm, partnera piespēlei pilnīgi nepiesegtu Mīkaela Telkvista sargāto vārtu priekšā atrodot Varlamovu, kurš panāca 1:1.

Trešdaļas turpinājumā pēc Bārtuļa noraidījuma Dinamo nesekmīgi spēlēja vairākumā, pēc kura abas vienības atkal laukumā darbojās izteikti piesardzīgi. Kad jau šķita, ka pirmajā trešdaļā vārti vairs netiks gūti, 39 sekundes pirms tā noslēguma Donbass vadībā izvirzīja Nedorosts, atkal pārspējot Telkvistu no pašas vārtu priekšas.

Otro trešdaļu abas komandas iesāka daudz aktīvāk, uzbrucējiem liekot visu savu meistarību vārtos demonstrēt gan Telkvistam, gan Laco. Sestajā minūtē asumos pie Donbass vārtiem iesaistījās Raitis Ivanāns un Māris Bičevskis, bet drīz pēc tam divas labas iespējas gūt vārtus neizmantoja Andris Džeriņš. Kas neizdevās rīdziniekiem, trešdaļas devītajā minūtē padevās Dadonovam - viņš ar lielisku individuālo sniegumu, vienatnē apspēlējot teju visu Dinamo komandu, panāca 3:1 viesu labā.

Arī cīņas turpinājumā neliels pārsvars ripas kontrolē un jūtams pārākumus metienos pa vārtiem piederēja Dinamo komandai, taču par izmaiņām uz rezultāta tablo tas negādāja. Donbass hokejisti savās darbībās bija ļoti piesardzīgi, tāpēc mājinieki bija spiesti pārsvarā par ripu cīnīties pie laukuma sānu apmalēm.

Arī trešo trešdaļu Dinamo sāka aktīvi un izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, sagādājot daudz darba Donbass vārtsargam Laco. Mājinieku pārsvaram apsīkt lika Ģirta Ankipāna noraidījums trešdaļas piektajā minūtē, kam uzreiz sekoja arī Ivanāna došanās uz noraidīto soliņu. Izturējuši spēli mazākumā, Dinamo pakāpeniski atguva teritoriālu pārsvaru un trešdaļas vidū divreiz nokļuva ļoti tuvu vārtu guvumam - vispirms ripu pa sāncenšu vārtu pārliktni raidīja Žirū, bet brīdi vēlāk teicamu iespēju neizmantoja Mārtiņš Karsums un Miks Indrašis.

Sešas minūtes pirms cīņas beigām izgājienu viens pret vienu ar Telkvistu neizmantoja Nedorosts, bet trīs minūtes vēlāk Telkvista vietā pēc pusminūtes pārtraukuma apspriedes laukumā tiku sūtīts sestais spēlētājs. Šādu situāciju sev ātri vien par labu izmantoja Donbass komanda, kad Poņikarovskis ar metienu tukšos vārtos panāca 4:1.

Pēc 41 aizvadītas spēles ar 42 punktiem Dinamo saglabā 12.vietu Rietumu konferencē, bet Donbass ar 55 punktiem saglabā 8.vietu, kas kā pēdējā nodrošina iespēju piedalīties izslēgšanas spēlēs.

Treneri šīs dienas mačam pieteica sešus aizsargus un 13 uzbrucējus. Šajā spēlē malā palika aizsargi Rodrigo Laviņš un Kristaps Sotnieks, kā arī trīs uzbrucēji – Aleksandrs Ņiživijs, Vitālijs Pavlovs un Gunārs Skvorcovs. Pēc vairāku spēļu izlaišanas sastāvā atgriezās uzbrucējs Miks Indrašis. Vārtus šīsdienas spēlē sargāja Mikaēls Tellkvists.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 6.janvāris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Doņeckas Donbass 1:4 (1:2; 0:1; 0:1)

Vārti: 7:37 Žirū (Daugaviņš, Cibuļskis) 1:0; 8:12 Varlamovs (Kočetkovs, Kolaržs) 1:1; 19:21 Nedorosts (Kīskinens) 1:2; 28:09 Dadonovs (Peretjagins) 1:3; 57:12 Poņikarovskis (Virtanens, Kolaržs, t.v.) 1:4;

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists - Jans Laco

Metieni: 28-33

Soda minūtes: 8-6

Skatītāji: 5880

Rīgas Dinamo: Telkvists (Gudļevskis); Galviņš - K.Rēdlihs, Karls - Porejs, Reķis - Cibuļskis; Karsums - Džonsons - Indrašis, Bukarts - Džeriņš - Meija, Daugaviņš - Šehura - Žirū, Ivanāns - Bičevskis - Ankipāns

Pēc mača ar Donbass vienību 10.janvārī rīdziniekiem izbraukumā būs jāsacenšas ar Maskavas Spartak, turpinājumā tā no 16. līdz 22.janvārim aizvadīs četras cīņas savā laukumā, bet tad Latvijas klubam būs jādodas uz Tālajiem Austrumiem sezonas pēdējā izbraukuma sērijā.