Laika ziņas
Šodien
Apmācies

EK paziņo par nodomu ieviest nodokli bankām, lai sagatavotos nākotnes krīzēm

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
!
!
Miniet divas reizes, kas šo nodokli slēptā veidā samaksās. :)
eksis
e
Rādās, ka šis būs plāns kā ļaut kontrolēti Grieķijai bankrotēt un uzraudzīt sekojošos vajāko eiropas valstu banku bankrotus. Eirozonas valstis pat gribēdamas nevar atļauties samaksāt PIIGS parādus, tādēļ kontrolēts šo valstu defaults ir ļoti iespējams problēmas risinājums.
labs nodoklis
l
Loti pareizi! Citadi sanak, ka bankieri dzivo kaa nieres pa taukiem, bet kad krize vai bankrots, tad valsts glab! Lai maksaa pasi!

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

KOMENTĀRS

Skairo EK pārstāvniecība Latvijā:

Fondi ietilptu plašākā sistēmā, kuras nolūks ir novērst finanšu krīzes rašanos nākotnē un nostiprināt finanšu sistēmu. Fondi netiks izmantoti, lai bankas "izpirktu" vai glābtu, bet gan lai tās kārtīgi apsaimniekotu bankas saistību nepildīšanas gadījumā un lai netiktu iedragāta finanšu sistēmas stabilitāte.

Kāpēc vajadzīgi banku noregulējuma fondi?

Finanšu krīzes rezultātā valstu valdībām nākas izmantot milzīgus apjomus nodokļu maksātāju naudas, lai atbalstītu savas valsts finanšu nozari, noturētu finanšu stabilitāti un aizsargātu noguldītājus. Komisija jau ievieš preventīvus pasākumus, kam būtu jāsamazina iespējamība, ka bankas varētu nepildīt savas saistības, bet joprojām ir nepieciešams arī darbs, lai nodrošinātu, ka gadījumā, ja nākotnē banku darbības problēmas atkārtojas, būtu izveidoti stabili, ar privātiem līdzekļiem finansēti mehānismi šo problēmu risināšanai. Fondu izmērs un izmantošanas joma būtu atkarīga no uzlabotas pārraudzības efektivitātes un uzlabota regulējuma.


Vairākas ES dalībvalstis jau ir noteikušas banku nozarei pienākumu maksāt nodevas, vai arī apsver iespēju paredzēt šādu noteikumu. Tomēr, tā kā nav vēl izveidota koordinēta pieeja attiecībā uz nodevas apmēru un to, kā tā būtu jāizmanto, joprojām pastāv iespēja, ka starp nacionālajiem banku tirgiem varētu rasties konkurences traucējumi un ka krīzes apstākļos varētu tikt iedragāta pārrobežu sadarbība.

EK ir pārliecināta, ka vislabākais veids, kā izmantot banku nodevas, būtu izveidot ES mēroga iepriekš finansētu shēmu tīklu, paredzot precīzi noteiktas pilnvaras. Noregulējuma fondu izveide stimulētu banku nozares stabilitāti un ļautu izvairīties no nepieciešamības izmantot nodokļu maksātāju līdzekļus. Noregulējuma fondi nepildīs "apdrošināšanas polises" funkcijas un netiks izmantoti banku glābšanai, bet gan drīzāk, lai bankas darbības problēmu risinātu metodiski un kārtīgi.

Turpmākie pasākumi

Pēc tam, kad būs noslēgušās sarunas gaidāmajā Eiropadomē, EK izklāstīs šīs ieceres G-20 tikšanās laikā Toronto, 2010. gada 26.– 27. jūnijā. EK centīsies panākt vienotu nostāju par vispārējiem principiem un pamatnostādnēm.

2010.gada oktobrī EK nāks klajā ar sīki izstrādātiem priekšlikumiem saviem plašākajiem plāniem jaunas krīzes pārvaldības sistēmas izstrādei, kā arī ar provizorisko grafiku šo tiesību aktu priekšlikumu pieņemšanai. Komisija paralēli veiks arī ietekmes novērtējumu, lai rūpīgi izvērtētu, kāda varētu būt šādu noregulējuma fondu darbības ietekme.

Lai saglabātu viendabīgu konkurences vidi visā pasaulē, EK centīsies virzīt G-20 centienus tā, lai, pamatojoties uz šajā paziņojumā izklāstītajām iecerēm, rastu globālu pieeju noregulējuma fondiem.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Darba tirgū maz ienācēju

Latvijas ekonomikai 2025. gads sola nedaudz pārliecinošāku izaugsmi, nekā tas bija 2024. gadā, taču sarežģītos apstākļos. Lielākie riski ir saistīti ar energoresursu cenām, Krievijas izraisīto karu...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses