Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +7 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Latvijā

LIZDA aptauja: Vairāk nekā 90% izglītības nozarē strādājošo vēlas būt labāk informēti par vakcīnas pret Covid-19 sekām(2)

Latvijā vairāk nekā 90% aptaujāto izglītības nozarē strādājošo vēlas būt labāk informēti par vakcīnas pret Covid-19 sekām, kā arī sagaida individuālas konsultācijas par jautājumiem, kas saistīti ar poti, liecina Latvijas Izglītības un zinātnieku darbinieku arodbiedrības (LIZDA) aptauja par pedagogu attieksmi pret vakcināciju, lai pasargātos no minētā vīrusa.

Valstij jāpalīdz likvidēt pandēmijas sekas, īpaši sirds un asinsvadu pacientiem

Covid-19 pandēmija atstājusi graujošu iespaidu uz iedzīvotāju kopējo veselības stāvokli. Pandēmijas apstākļos cilvēki daudz mazāk kustējās, un, kā liecina ģimenes ārstu praksēs novērotais, liekais svars kļuva aktuālāks nekā jebkad agrāk, tuklie cilvēki palika aizvien tuklāki, tuklāki kļuvuši arī bērni. Gan Latvijas bērni, gan pieaugušie virssvaru iegūst arvien vairāk. Tas nav labi no daudziem viedokļiem, bet visbēdīgāk tieši no sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem, kas dažkārt iet rokrokā ar paaugstinātu holesterīnu, kas kļūst aizvien biežāka parādība dažādās vecuma grupās un ir pirmais vēstnesis sirds un asinsvadu slimībām. Ar slikto holesterīnu ir jācīnās, līdz šim panākumu nav daudz, un ir jāveic papildu pasākumi, rodot tam mērķētu finansējumu.

Gulbe: Pārtikai gaidāms straujš cenu pieaugums(4)

Ņemot vērā, ka ir paziņots par gāzes un elektrības cenu milzīgu kāpumu, plānoto darbaspēka izmaksu pieaugumu un citus apstākļus, nākas secināt, ka turpmāk sagaidām nevis mērens, bet gan salīdzinoši straujš un šokējošs pārtikas cenu pieaugums, prognozēja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe.

LVRTC: eParaksta lietotāji šogad saudzējuši jau 3914 kokus

Šī gada pirmajos sešos mēnešos eParaksta lietošanas reižu skaits dokumentu parakstīšanai pārsniedzis 7 miljonus reižu, kas ir vairāk nekā visā 2019. gadā kopā. Arī e-Identitātes apliecināšanai dažādās interneta vietnēs un e-pakalpojumu portālos eParaksts tiek izmantots arvien biežāk un teju sasniedzis visu pērnā gada lietošanas reižu skaitu, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC).

Edgars Voļskis: Kāpēc nauda neplūst uz Latvijas reģioniem?

Naudas koncentrācija Rīgā un zemā finanšu pakalpojumu pieejamība reģionos, Latvijas augstās aizdevumu procentu likmes, kriptovalūtas un kāpēc pirmais pensiju līmenis izzudīs pēc 75 gadiem. Intervija ar ekonomikas zinātņu doktoru, sociālo un pensiju jautājumu ekspertu un a/s DelfinGroup padomes locekli Edgaru Voļski.

Draudi ziemā palikt bez apkures © DIENA(10)

Par komunālo maksājumu parādiem, problēmām ar ēku renovāciju un ūdens "zudumiem" SIA Rīgas namu pārvaldnieks valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis intervijā Rūtai Kesnerei.