Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Atkritumu apsaimniekošana

Zaļās iniciatīvas slīkst atkritumos?

No šī gada 20. maija Rīgā mainījās atkritumu apsaimniekošanas kārtība. Saskaņā ar Rīgas pašvaldības atklātā konkursa rezultātiem galvaspilsētas atkritumu bizness tika sadalīts četrās daļās. Par jauno kārtību sākumā bija nelielas neskaidrības, jo pat daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem pienāca vēstules ar aicinājumiem pārslēgt atkritumu apsaimniekošanas līgumus.

Atšķiras viedokļi par konkurenci

Vairākums Saeimas deputātu uzskata, ka atkritumu apsaimniekošanas jautājums jāanalizē ne tikai no konkurences nodrošināšanas aspekta, bet arī ņemot vērā, cik ekonomiski efektīvi pašvaldībām ir nodrošināt vairākus atkritumu pakalpojuma sniedzējus. Saeima ceturtdien atbalstīja grozījumus atkritumu apsaimniekošanas likumā, taču vairākums no otrajā lasījumā iesniegtajiem partiju apvienības Attīstībai/Par! (A/P) priekšlikumiem neguva atbalstu.

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas sistēmā virza, neieklausoties nozares paustajās bažās

Politiķu steigā virzītie grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā panāks publiski definētajam mērķim pretēju efektu un sadārdzinās atkritumu izvešanu Rīgas iedzīvotājiem, jo īpaši privātmājās dzīvojošajiem. Turklāt, visticamāk, Latvijai neizdosies sasniegt Eiropas Savienības izvirzītos mērķus atkritumu šķirošanas jomā, kas rezultātā draud ar pamatīgiem sodiem. Šādu savā ziņā drūmu prognozi pauž Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācijas (LASUA) biedri, vērtējot likumprojektu, kuru otrajā lasījumā šodien skatīs Saeima.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide