Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Rīgas Svētā Pētera baznīca

Rīgas Sv. Pētera baznīcā skatāma izstāde Ir Latvija. Ir Latvija brīva

Latvijas valsts simtgades pasākumu programmas noslēgumā, atzīmējot Latvijas valsts atzīšanas de iure simtgadi, kas gaidāma 2021. gada 26. janvārī, Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvalde sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu piedāvā dokumentāro liecību izstādi Ir Latvija. Ir Latvija brīva, informēja izstādes rīkotāji.

Viļņas vaibsti laika alķīmijā

Skatoties lietuviešu fotogrāfa Šauļus Paukšta attēlus, šķiet, ka tie pieder kādam fotogrāfam iz sendienām. Tā ir mērķtiecīgi radīta ilūzija, kas raksturo starptautiski zināmā lietuviešu fotogrāfa rokrakstu, kurš ir dzimis 1964. gadā.

Sv. Pētera baznīcā skanēs igauņu komponista Urmasa Sisaska Ziemassvētku oratorija

Piektdien, 27. decembrī, plkst. 17 Rīgas Sv. Pētera baznīcā uz koncertu aicina igauņu mūziķi - Igaunijas Lauksaimniecības Universitātes vīru koris Gaudeamus, jauktais koris Tarbatu, Tartu Tautas universitātes jauktais koris, Tartu Saksikoor (Tartu Saksofonu koris), solisti un diriģents Lauri Brēde. Koncertā piedalīsies arī komponists Urmass Sisasks.

Soli tuvāk baznīcas īpašnieka maiņai

Turpinās spraigas diskusijas par izmaiņām Rīgas Svētā Pētera baznīcas likumā, paredzot dievnama īpašuma tiesības no Rīgas pašvaldības nodot baznīcas pārziņā. Iepriekš bija ilgas sarunas, vai Rīgas Svētā Pētera baznīca nododama Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai (LELB) vai LELB Vācu Svētā Pētera draudzei

Atkal apspriedīs Pētera baznīcas nodošanu LELB

Pirms desmit gadiem izstrādātais Pēterbaznīcas likums var atgriezties Saeimas darba kārtībā, no kuras tika izņemts 2010. gadā – Ministru kabineta komiteja akceptējusi šī likumprojekta izskatīšanu valdībā, un tad tas nonāks likumdevēja rokās. Likumprojekts, kas sagatavots jau 2007. gadā, paredz Pētera baznīcas ēkas nodošanu Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai (LELB), līdzīgi kā tas savulaik tika izdarīts ar Doma baznīcu, trešdien vēsta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide