Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Sirds veselība

Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos

Vasaras mēnešos vislielākā atsaucība, ieklausoties kardioloģijas speciālistu ieteikumos, un vēlme profilaktiski parūpēties par sirds un asinsvadu veselību vērojama Latvijas reģionos, īpaši Vidzemē un Latgalē, liecina Mēness aptiekas sirds un asinsvadu veselībai veltītā aicinājuma Lai tava sirds skan veselīgi! rezultāti.

Aicina iedzīvotājus uz bezmaksas sirds veselības pārbaudēm

Ceturtdien, 11. maijā, Eiropā un arī Latvijā tiks atzīmēta Eiropas Insulta diena. Tās ietvaros pacientu biedrība ParSirdi.lv aicina iedzīvotājus uz informatīvu pasākumu par insulta profilaksi, kā arī mudina pievērst uzmanību insulta riska faktoriem.

Turpināt dzīvot pilnvērtīgi

Statistikas dati liecina, ka saslimstība un mirstība no miokarda infarkta Latvijā samazinās; 2009. gadā salīdzinājumā ar 2014. gada datiem – par 17%. To veicinājusi gan sabiedrības izpratne par sirds slimībām, gan medicīnas un tehnoloģiju efektīvs pielietojums, piemēram, asinsvadu paplašināšana un mūsdienīgi medikamenti.

Aiz labas dzīvošanas - slimnīcā

Sirds un asinsvadu slimības joprojām ir viena no lielākajām sabiedrības veselības problēmām gan Eiropas Savienībā, gan Latvijā. Piemēram, sirds un asinsvadu slimības ir apmēram 55% mirušo nāves cēlonis, savukārt katru gadu no infarkta vien Latvijā iet bojā aptuveni 1200 cilvēku, otrdien vēsta laikraksts Diena.

Bez maksas varēs pārbaudit sirds veselību

Par godu Pasaules sirds dienai pirmdien, 29.septembrī, Rīgas iedzīvotāji varēs bez maksas pārbaudīt sirds veselību un piedalīties informatīvos pasākumos par rīcību pēkšņu sirds saslimšanu gadījumā, aģentūru LETA informēja biedrības ParSirdi.lv vadītāja Inese Mauriņa.

Aizdomas par populāra pretsāpju līdzekļa negatīvu ietekmi uz sirds veselību

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) šomēnes ir sākusi ibuprofēnu saturošu zāļu vērtēšanu, jo pastāv bažas, ka augstas tā devas var radīt kardiovaskulārus riskus jeb negatīvi ietekmēt sirds un asinsvadu veselību.Kā aģentūra LETA uzzināja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA), bažas ir saistītas tikai ar augstu ibuprofēna devu - 2400 miligramiem dienā - ilgstošu lietošanu.

Infarktus ārstēs ar cilmes šūnām un GPS

Šodien - 9. septembrī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra Invazīvās kardioloģijas laboratorijā tiks veikta Baltijā pirmā cilmes šūnu implantēšana sirds muskuļa sieniņā jeb miokardā, izmantojot īpaši precīzu tehnoloģiju, kas līdzinās GPS.

Smēķētājām lielāki sirds slimību riski

Sen zināms, ka smēķētājiem pastāv risks iedzīvoties sirds slimībās. Tagad zinātnieki pārliecinājušies, ka starp smēķētājiem, sievietēm ir lielāks sirds slimību risks nekā vīriešiem, raksta BBC Health. Risks saslimt daiļajam dzimumam izrādījās par 25% augstāks, liecina Minesotas universitātes zinātnieku vairāk nekā 30 gadus ilgais pētījums.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide