Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Undīne Adamaite

Mākslinieka pieaugšana

2020./2021. gada teātra sezonas izvērtēšana ieies vēsturē ar nebijušu pieeju.

Tiem, kas lido, tiem, kas rāpo

Imanta Kalniņa dziesmas no 60.–80. gadu izrādēm tautas "dziesmu kladē" sen jau ir folklorizējušās, bet tas ne tuvu nav viss komponista teātra mūzikas mantojums

Kinoteātros atgriežas kino

Pēc triju nedēļu mājsēdes, sākot ar 15. novembri, durvis skatītājiem atkal vērs kinoteātri, piedāvājot noskatīties Latvijas jaunākās filmas uz lielā ekrāna "zaļajā" drošības līmenī – informē Nacionālā kino centra eksperte Kristīne Matīsa.

Varoņus un nevaroņus esmu saticis uz zemes. Andris Kolbergs (1938-2021)

Sakām – latviešu detektīvs, domājam – Kolbergs; sakām – Kolbergs, domājam – latviešu detektīvs. Tas nebūt nav pārspīlējums, jo būtībā, ja vispār var runāt par tādu parādību kā latviešu detektīvs, tad tā vēsture lielā mērā sakrīt ar Andra Kolberga radošo biogrāfiju – tā Latvijas Literatūras gada balvas cildinājumā, rakstniekam 2012. gadā piešķirot mūža balvu, rakstīja literatūrkritiķis Guntis Berelis. Detektīvžanra klasiķis 5. novembrī ir devies mūžībā.

Tas uzsita asinis. Intervija ar etnomuzikologu Valdi Muktupāvelu

"Folkloras kustībā cilvēki veidoja saliņas, kuras vairs nepiederēja pie totalitārisma sistēmas," līdz pat 40 gadu senos notikumus raksturo Latvijas Universitātes profesors, etnomuzikologs, tautas mūzikas instrumentu virtuozs un komponists Valdis Muktupāvels.

Dzintara muzikālo sarunu klubs klātienē un tiešsaistē

Liepājas koncertzāle Lielais dzintars arī turpmākajos mēnešos turpinās piedāvāt jaunizveidoto izglītojošo lekciju ciklu par mūziku pieaugušajiem – Dzintara muzikālo sarunu klubu, kas entuziastiem bez dalības maksas pieejams kā klātienē, tā tiešsaistē no jebkuras pasaules vietas.

"Galma māksla" krustcelēs. Starp tradīciju un laika garu(2)

Kādam jābūt prezidenta oficiālajam portretam? Vai tam pirmkārt ir harmoniski jāiekļaujas Rīgas pils arhitektoniskajā ansamblī, vai iespējamas arī atkāpes par labu laikmetīgās mākslas valodai un izteiksmes līdzekļiem?

Stiprinās Baltijas cirka kopienu. Rīgas cirks ar skolu, meistarklasēm un viesizrādēm sāk jauno sezonu

Šobrīd mēs diezgan raiti dodamies pretī 2023. gadam un gaidām, kad tiks pabeigta rekonstrukcija un varēs atklāt ēku ar izrādēm un jaunu programmu, sākot Rīgas cirka 2021./2022. gada sezonu, stāsta direktore Liene Pētersone. Būvdarbi vēsturiskajā 1888. gadā celtajā ēkā Mer- ķeļa ielā 4 ir atklājuši intriģējošus atklājumus – labi saglabājušās senas programmiņas un konfekšu papīriņus, kurus no rokām jauši vai nejauši izlaiduši kino, cirka un citu kultūrnotikumu skatītāji.

Vējš viņai vicina rokas. Intervija ar dzejnieci Ievu Rupenheiti

"Man patika, kā par grāmatu teica mana krustmāte – var just, ka tu aizvien labāk jūties savā ādā. Cik precīzi!" – dzejniece Ieva Rupenheite par īpašajām attiecībām ar augustu, Sārnates radio un to, kā palaist, bet nepalaist sievieti.