Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā +1 °C
Sniega pārslas
Ceturtdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Undīne Adamaite

Radīja gan mūziku, gan valsti

Turpinot izglītojošā lekciju cikla Dzintara muzikālo sarunu klubs stāstījumu par Latvijas mūzikas vēsturi, otrdien, 14. martā, plkst. 18 muzikoloģe un pētniece Ināra Jakubone interesentus iepazīstinās ar pagājušā gadsimta 20., 30. gadu mūzikas dzīvi, kurā komponistu prātus nodarbināja ne tikai radīšana, bet arī jaundibinātās valsts veidošana.

Acis redz, sirds – deg. Boņuks 2022 – cilvēkiem, kas Latgali padara skaistāku, lielāku un labāku

Kas ir tās lietas, ar ko vispār asociējas Latgale un latgaliskais? Vai tas noteikti ir cilvēks, kurš dzīvo ezera krastā un uzglūn ceļa malā katram garāmbraucējam, lai savā "gostmīlībā" tūlīt saķertu un vestu uz savām mājām piedzirdīt ar šmakovku? Ar šādu asprātīgu izaicinājumu ierastajiem "tviter stereotipiem" par publisko latgalieša tēlu vakara vadītājs aktieris Jānis Kronis Latgales vēstniecībā Gors Rēzeknē 4. martā iesāka Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks pasniegšanas ceremoniju.

Grāmatu valstība Ķīpsalā

Ķīpsalā no 3. līdz 5. martam lasītājus gaidīs Latvijas Grāmatu izstāde 2023, kas piedāvās tikties ar rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas notikumos, iepazīties ar jaunumiem, mainīties ar grāmatām un iegādāties tās par īpaši izdevīgām cenām.

Mūsu sirdīm var būt arī vairākas istabas

"Paņemot dzīvnieku, ir svarīgi apzināties, ka, jā, viņš nomirs," saka psiholoģijas zinātņu doktore, kognitīvi biheiviorālā terapeite Diāna Zande.

"Tie vairs nav tie paši krievi..." Gleznotājai Aleksandrai Beļcovai veltītā izstāde atklāj neredzētus eksponātus

Viņa patiesi bija gara aristokrāte, un tā vislabākais liecinieks ir viņas māksla – tā par savu māti, mākslinieci Aleksandru Beļcovu, rakstījusi mākslas zinātniece Tatjana Suta. No 28. februāra līdz 2024. gada 27. janvārim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) būs skatāma izstāde Iekšējie dialogi. Aleksandras Beļcovas dienasgrāmatas un vēstules.

Zvans bez mēles. Intervija ar režisori Ināru Kolmani

"Nora Ikstena filmu ir redzējusi, viņai patika. Tas man bija nozīmīgs prieka brīdis. Nora teica, ka uzskata – filma ir neatkarīgs mākslas darbs," saka filmas Mātes piens režisore Ināra Kolmane

Harijā Liepiņā pulsē XX gadsimta mutulis

Tā ir kā triloģija – saka režisors Guntis Lēmanis, kurš kopā ar scenāristi Ilzi Strengu radījuši dokumentālo filmu par aktieri Hariju Liepiņu (1927–1998).

Lai laimīgs!

Vai jums nav tā, ka visvairāk gribētos paklusēt? Liekas, ka visa ir par daudz. Arī vārdu. Vārdu jo īpaši

Graujoši interesanti. Intervija ar pētnieci Ievu Struku

"Skrupulozi iet cauri visai daiļradei, atstāstīt un analizēt sižetus – tas nevienam īsti nav vajadzīgs. Jāsaka – lasiet paši vai palieciet nezinot," – monogrāfijā par Anšlavu Eglīti pētniece Ieva Struka gājusi citu ceļu.