Koncerta programmā iekļauti simfoniskās mūzikas paraugi ar vācu kvalitātes zīmi: viesa vadībā skanēs Ludviga van Bēthovena Otrā simfonija D dur (1802) un Johannesa Brāmsa Ceturtā simfonija e moll (1885). Vācu diriģents Lucs Kēlers, kurš ar šo orķestri jau reiz muzicējis pirms diviem gadiem un sniedzis meistarklases Mūzikas akadēmijā, izteicies, ka ar prieku atgriežas pie Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra, lai atkal kopīgi piedzīvotu neaizmirstamus brīžus un emocionālo pacēlumu, muzicējot kopā ar mūsu studentiem tik nozīmīgā pasākumā.
Lucs Kēlers pašreiz ir Berlīnes Mākslu Universitātes profesors, kur strādā jau kopš 1999. gada un kur pie viņa patlaban skolojas arī jaunais latviešu diriģents, Liepājas simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala. Vairāk kā 25 gadus viņš ir bijis Eiropas Savienības Jauniešu orķestra direktors, Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas galvenais viesdiriģents un goda biedrs, Karaliskās Skotijas Mūzikas un teātra akadēmijas Glāzgovā goda diriģents, Minhenes starptautiskā mūzikas konkursa valdes priekšsēdētājs un Vācijas Mūzikas padomes goda loceklis, Hannoveres Mūzikas un teātra universitātes profesors. Berlīnes Mākslu universitātē viņš arī vada tās simfonisko orķestri.
Kēlers mūzikas pasaulē pazīstams arī kā izcils fagotists, kurš veicis daudzus ierakstus un pasniedzis meistarklases visā pasaulē. Viņa skolnieki ir ieguvuši galvenās balvas konkursos Tokijā, Minhenē, Belgradā, Kalmārā u.c. Kā diriģents Lucs Kēlers ir sadarbojies ar ļoti daudziem Vācijas orķestriem, ieskaitot Vācijas Simfonisko orķestri Berlīnē, Frankfurtes Radio simfonisko orķestri, Zārbrukes un Hamburgas simfonisko orķestri. Diriģējis festivālos Lucernā, Berlīnē, Drēzdenē, Belgradā, Seviljā, Maiami, Aldeburgā (GB), Reingau (DE), un citur. Profesors Kēlers ir bijis viesdiriģents ASV, Itālijā, Šveicē, Francijā, Skandināvijā, Holandē, Polijā, Lielbritānijā, Dienvidslāvijā, Spānijā, Jaunzēlandē, Meksikā, daudzviet Āzijā un, protams, Vācijas muzikālās dzīves centros – Berlīnē, Hamburgā, Frankfurtē, Leipcigā, Drēzdenē, Štutgartē u.c. un regulāri atgriežas šajās vietās. Kēlers ir ierakstījis starptautiskajā presē augsti novērtētu desmit CD ciklu kopā ar Frankfurtes Radio simfoniskā orķestra pūšaminstrumentu ansambli un nozīmīgākos Mocarta darbus kopā ar Zārbrukas Radio simfonisko orķestri. Veicis ierakstus arī kopā ar Vācijas Simfonisko orķestri Berlīnē. Viņa diriģētajā repertuārā ir mūzika no baroka līdz mūsdienām.
„Kēlers
ir iztēles bagāts, jūtīgs, izzinošs mūziķis. Mūzikai, ko viņš diriģē,
it īpaši Brāmsa simfonijai, kas krāšņi noslēdza programmu, piemīt
apbrīnojama plastika frāzējumā un ievērojama uzmanība pret
visniecīgākajām izmaiņām tonālajā vai dinamikas gradācijā. Tas ir
Mūziķis,” par Luca Kēlera sniegumu rakstīja "The Miami Herald" Savukārt
specializētais izdevums "Das Orchester"norāda, ka atskaņojot R.Vāgnera
opermūzikas simfoniskos fragmentus Lucs Kēlers atgādina mums leģendāro
Vilhelmu Furtvengleru.
Biļetes uz koncertu nopērkamas Biļešu Paradīzes kasēs un interneta vietnē, vai stundu pirms koncerta norises vietā par Ls 3.