Viņš būs solists orķestra sezonas atklāšanas koncertā, kurš notiks 24. septembrī plkst. 19.30 Lielajā ģildē. Viesa un orķestra izpildījumā šajā vakarā skanēs itāļu vecklasiķa Antonio Vivaldi Flautas koncerti "La notte" un "Il Gardellino", kā arī Austrālijas mūsdienu komponista Karla Vaina flautas koncerts "Pipe Dreams". Savukārt orķestra sniegumam tā mākslinieciskais vadītājs un šī koncerta diriģents izvēlējies Dmitrija Šostakoviča Kamersimfoniju (op. 110a) un ungāru XX gs. klasiķa Bēlas Bartoka Divertismentu. Koncerts notiek sadarbībā ar Francijas kultūras centru.
Kā nākamais orķestra jaunajā sezonā sekos ievērojamā gruzīnu komponista Gijas Kančeli 75. dzimšanas dienas koncerts Lielajā ģildē 1.oktobrī, paša komponista klātbūtnē. Jaunās mūzikas festivālam "Arēna"mūziķi gatavo Argentīnas, Korejas un Beļģijas mūsdienu komponistu skaņdarbus, šoruden muzicēs arī kopā ar Vācijā dzīvojošo Krievijas vijolnieku Kirilu Trusovu, savukārt īpašā kamersimfonijas žanram veltītā programmmā samēros pasaulē labi zināmus amerikāņu minimālista Džona Adamsa opusus ar orķestra pasūtītu latviešu komponistu Mārtiņa Viļuma un Viļņa Šmīdberga jaundarbu pirmatskaņojumiem.
Sezonas pirmajā pusē "Sinfonietta Rīga" viesos aicinājis arī Ukrainas/Polijas soprānu Olgu Pasičņiku un Latvijā jau labi zināmo, klausītāju iemīļoto poļu diriģentu Zbigņevu Gracu. Vecgada koncertā, kas jau tradicionāli notiek Torņakalna baznīcā, orķestris muzicēs kopā ar kontrtenoru Sergeju Jēgeru, savukārt trīs Latvijas pilsētas apceļos kopā ar jauno vijolnieci Kristīni Balanas, kura patlaban studē Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā. Turpinot 2009. gadā aizsākto tradīciju, "Sinfonietta Rīga" piedāvā vēl līdz atklāšanas koncertam iegādāties abonementu uz 4 koncertiem sezonas pirmajā pusgadā par izdevīgu cenu - 16 Ls vienai personai. Abonementi šoreiz nopērkami ne tikai"Biļešu paradīzes" kasēs, bet arī internetā.
Orķestra direktore Indra Lūkina atklāja, ka tas šajā sezonā piedalīsies arī divos orķestra formātam pavisam neierastos koncertos – Dailes teātra jubilejas koncertā, kuram par godu vasarā jau tika ierakstīts disks ar latviešu komponistu teātra mūziku un "SEB muzikālās bankas" fināla koncertā Ventspilī". SEB banka šogad kļuvusi par orķestra "Sinfonietta Rīga" patronu
Kā preses konferencē pauda Normunds Šnē, «tas ir ļoti nozīmīgi, ka šajā sezonas atklāšanas koncertā "Sinfonietta Rīga" uzstājas kopā ar Patriku Galuā. Orķestris savā pašā pirmajā koncertā (2006. gadā) spēlēja kopā tieši ar šo mūziķi un es domāju, ka tas bija pietiekami spēcīgs atspēriena punkts orķestra turpmākajai attīstībai!" Patriks Galuā mācījies flautas spēli pie leģendārā Žana Pjēra Rampāla. Jau 21 gada vecumā viņš kļuva par Francijas Nacionālā orķestra vadošo flautistu (tas ir Lorina Māzela laiks šajā orķestrī). Šajā postenī Galuā nostrādāja līdz 1984. gadam, pēc tam strauji uzplauka viņa starptautiskā solista karjera. Galuā sadarbojas ar izcilākajiem Eiropas orķestriem un diriģentiem, piedalās dažādu kameransambļu darbībā, interesējas gan par pirmsklasicisma autoriem (aizraujas ar KFE Baha opusiem) un klasicisma laika mūziku (žilbinošs mocartists), gan ir mūsdienu mūzikas interprets. Viņa kamermuzicēšana partneru vidū ir Jurijs Bašmets, Jergs Demuss, Natālija Gūtmane, Pēters Šreiers, «Lindsay Quartet» u. c. Galuā muzicējis ar tādiem diriģentiem kā Karls Bēms, Leonards Bernsteins, Pjērs Bulēzs, Serdžu Čelibidake, Seidži Odzava u. c.
Kā diriģents viņš savulaik nodibināja pats savu orķestri Parīzē. Kopš 2003. gada Galuā vada orķestri «Sinfonia Finlandia Jyväskylä» (Somija), ar kuru brauc turnejās un piedalās ierakstos. Ieskaņojis vairāk nekā 70 CD. Ekskluzīvs līgums ar «Deutsche Grammophon», veicis ierakstus arī «Naxos».