Trešdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

Daugaviņa un Jāgra debijā Bruins izcīna sauso uzvaru

Pie uzvaras NHL regulārā čempionāta cīņā ceturtdien tika Bostonas Bruins komanda, kas latviešu uzbrucēja Kaspara Daugaviņa un čehu leģendas Jaromīra Jāgra debijā ar 1:0 savā laukumā pārspēja Ņūdžersijas Devils. vienīgos vārtus uzvarētājiem guva tieši Jāgrs.

Čehu zvaigzne Jāgrs (41) izcēlās pašā otrā perioda sākumā, kad ātrā pretuzbrukumā vienīgo reizi mačā lika kapitulēt Devils vārtsargam Martinam Brodēram. Pēc Toda Maršanda metiena ripa no Jāgra rikošetā ielidoja Devils vārtos. Visā mačā Brodērs tika galā ar 25 no 26 Bruins metieniem, savukārt Bostonas somu vārtsargs Tūka Rasks atvairīja visus 40 Devils raidījumus - tā viņam bija trešā sausā spēle sezonā.

Daugaviņš debijas mačā uz ledus pavadīja deviņas minūtes un 21 sekundi, izceļoties ar diviem metieniem, vienu spēka paņēmienu, vienu bloķētu metienu un neitrālu lietderības koeficientu.  Latvietis darbojās trešajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Riku Peverliju un Džeju Pandolfo, spēlējot ar 16.numuru. Jāgram 19:12 minūtēs uz ledus precīzs viens no pieciem metieniem.

Atgādināsim, ka Daugaviņš Bostonai aizvadītajā nedēļā pievienojās maiņas darījumā no Otavas Senators, taču teju nedēļu prasīja ASV darba vīzas nokārtošana. Savukārt Jāgru Bruins ieguva šonedēļ maiņas darījumā no Dalasas Stars. Čehu uzbrucējs ir rezultatīvākais šobrīd vēl spēlējošais NHL hokejists - 1380 karjeras cīņās viņam 680 precīzi metieni un 1000 rezultatīvu piespēļu. Bruins ir sestais NHL klubs viņa 20 sezonas ilgajā karjerā; vēl trīs sezonas (2008-2011) čehs pārstāvējis KHL vienību Omskas Avangard.

Bruins ar 52 punktiem 36 spēlēs saglabā 4.vietu Austrumu konferencē un stabili soļo pretim dalībai Stenlija kausa izcīņā. Klubs uzvarējis pēdējās trīs cīņās.