Spānijas finanšu ministre Elena Salgado reportieriem norādīja, ka šīs idejas apspriešana jau iekļauta aprīlī Madridē paredzētās "neformālās tikšanās dienas kārtībā".
Zviedrijas finanšu ministrs Anderss Borgs iepriekš saviem kolēģiem prezentēja plānu Eiropā ieviest nodokli, kas "samaksātu par finanšu sektora glābšanas pasākumu radīto ietekmi uz valstu finansēm".
Borgs uzsvēra, ka ES vairs "nevar atļauties situāciju, kurā bankas izvairās no rēķinu atmaksas".
"Tas jau ir ticis ieviests ASV, un mums ir arī līdzīgi sistēma Zviedrijā. Šis ir nodoklis, nodeva, kas varētu nest ievērojamus ienākumus, lai ne tikai kalpotu valsts finansēm, bet arī cīnītos ar banku krīzēm nākotnē," piebilda ministrs.
Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šēbls pirmdien jau pauda interesi par šo ideju, bet Francijas kolēģe Kristīne Lagāra norādīja, ka saskata labumu "apdrošināšanas politikā pret sistēmiskiem riskiem Eiropas ekonomikai".
Savukārt no amata aizejošais ES nodokļu komisārs Lāslo Kovāčs šo plānu nodēvējis par "tehniski izpildāmu" un "politiski iespējamu", taču brīdina, ka saglabājas problēmas ar noteikumiem, kas ES paredz valstīm individuāli noteikt nodokļa politikas.
Zviedrijas plāns paredz piemērot nodokli banku peļņai, nevis tikai atsevišķiem finanšu kompāniju darījumiem.