Bez avansa
"Pie īstermiņa ieguvumiem varētu pieskaitīt to, ka vairs nevajadzēs veikt UIN avansa maksājumus – tādējādi var sacīt, ka nodokļa piemērošana tiek pārcelta no peļņas gūšanas brīža uz peļņas sadales brīdi. Iespējas un vēlme investēt uzņēmumā palielināsies, bet tajā pašā laikā investīciju apmēru ietekmē arī citi nosacījumi: pieprasījums pēc precēm un pakalpojumiem, darbaspēka pieejamība, kredītu pieejamība u. c. Tāpat tas veicinās kreditēšanu un investīciju pieaugumu, kā arī ierobežos ēnu ekonomiku," izdarītās izmaiņas un to ietekmi uz ekonomisko vidi komentē Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.
Viņa piebilst, ka šobrīd vāji uzņēmumu finansiālās darbības rādītāji ir viens no būtiskākajiem šķēršļiem, lai saņemtu aizdevumus no kredītiestādēm. "Tāpēc mēs prognozējam, ka ilgtermiņā līdz ar UIN izmaiņām uzņēmējiem pieaugs motivācija uzrādīt peļņu – kā rezultātā uzlabosies pašu kapitāla īpatsvars bilancē un uzņēmumu finanšu rādītāji ļaus kvalificēties aizdevumu saņemšanai," organizācijas viedokli pauž Meņģelsone.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena trešdienas, 28. marta, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!