Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +9 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 30. oktobris
Ulla, Nadīna, Adīna

SestDienas salons

Skaistākais ziedoņdārzs Baltijā © DIENA

Daudziem jo daudziem Latvijas un ne tikai Latvijas iedzīvotājiem noteikti par garām nepalaižamu pasākumu ceriņu ziedēšanas laikā ir kļuvis brauciens uz Dobeles ceriņu parku. Ceriņi, ziedoņa absolūtās idilles simbols, ir tik nepanesami skaisti, ka visu pārējo gada daļu spēj pārvērst par vieniem vienīgiem gaidīšanas svētkiem. Tik skaisti, ka latvietis apjūk, uzzinājis, ka ceriņi pie mums ieviesti tikai pirms kādiem divsimt gadiem. Lai gan tā īsti tas nav zināms, saka Latvijas Lauksaimniecības universitātes APP Dārzkopības institūta Ģenētikas un selekcijas nodaļas vadošā pētniece bioloģijas doktore Sarmīte Strautiņa.

Mūzika ir greizsirdīga

Ar drebošu sirdi krietni pēc pusnakts pagājušajā sestdienas naktī pieslēdzos starptautiskajam Beļģijas karalienes Elizabetes konkursam Briselē. Ir beidzies šī prestižā konkursa pusfināls, starp kura 12 dalībniekiem bija arī mūsu jaunais pianists, viens no starptautiski atzītākajiem savas paaudzes mūziķiem Daumants Liepiņš. Viņš ir jau vairāku ļoti nozīmīgu konkursu laureāts. Vai būs veicies arī šajā, īpaši grūtajā konkursā, kurā savulaik spožas uzvaras (galveno balvu!) guvuši Latvijas vijolnieki Filips Hiršhorns un Baiba Skride, bet laureātu vidū ir vijolnieki Gidons Krēmers, Vineta Sareika un pianists Andrejs Osokins?

Vairāk nekā laulātie draugi © DIENA

Pateicoties pandēmijai, alpīnisti Kristīne un Kristaps Liepiņi uzrakstījuši grāmatu par kāpienu Pamira septiņtūkstošniekos, kura vienus aizraus, citus atbaidīs.

Iemigt nedrīkst! Saruna ar diriģentu Jāni Liepiņu © DIENA

No krīzes var mācīties neieslīgt komfortā, norāda diriģents Jānis Liepiņš (32) un stāsta par savu pandēmijas piebremzēto starptautiskās karjeras sākumu, Vācijas striktās kārtības realitāti un plānu B, par ko šobrīd domā daudzi mūziķi.

Martuževas sapņi © DIENA

Laikus sākta gatavošanās leģendārās dzejnieces simtgadei 2024. gadā, vēl daudzi viņas dzejoļi nav publicēti.

Nepierast pie attālinātās dzīves © DIENA

Jaunā dziedātāja Aleksandra Špicberga (19) šajā Lieldienu laikā sev un citiem grib atklāt mazās lauku baznīcas, stāsta par spēku, ko dod sevis pārvarēšana, un gavēni kā iespēju sagaršot arī bukstiņputru.

Aizmirsa pati sevi sagatavot © DIENA

Politologs Filips Rajevskis par trim modinātājzvaniem Latvijai, par to, cik Kariņam maksās 500 eiro, un par dilemmu starp individuālo brīvību un kopējo labumu.

Pilskalnu sprādziens © DIENA

Arheologs Juris Urtāns par to, vai ir iespējams iejusties senlatvieša ādā, pilskalnu atklāšanas bumu Latvijā un par to, kas un kur iznīcina Latvijas senvēsturi.

Līdzvērtīgs Idiotam © DIENA

Romāna Kalendārs mani sauc autors Andris Kalnozols par mīlestības vakcīnu, Nacionālās bibliotēkas jēgu, brīvību uz ielas un zālēm, kas ārstē no izdegšanas.

Ar medicīnas kvalitāti Latvija var lepoties © DIENA

Veselības centru apvienības un Centrālās laboratorijas valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa par to, kurā gadā mums pietiks ārstu, kāpēc Latvijas medicīna ir viena no labākajām pasaulē un kā varētu izvairīties no sliktākā scenārija.

Cipule paradīzē un ellē © DIENA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule par to, kāpēc sistēmas kolapss nav sabrukums, par saskaņu valdībā un to, kas šajā laikā jāievēro kaķiem.

Starp garu un ciparu © DIENA

Diriģents, Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava par cīņu starp garu un ciparu, tuneli uz jauniem klausītājiem, spēcīgu līderu nozīmi, uzticēšanos ārstiem un to, lai, klusi un varbūt pat vientulīgi pavadot svētkus, neielaižam sevī pelēcību un skumjas.