Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +22 °C
Skaidrs
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Bērnu veselība

Agrāk atklās un ārstēs

Trešdaļai bērnu ir augsti attīstības riski un nepieciešams lielāks atbalsts.

Lai pasargātu bērnus

Pētīs Covid-19 potenciāli smago ietekmi uz vairāku paaudžu bērniem.

Komisija gadījumu par bērna "aizmiršanu" psihoneiroloģiskajā slimnīcā skatīs ārkārtas sēdē

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija trešdien, 8. maijā, sasaukusi slēgtu ārkārtas sēdi, lai iztirzātu plašsaziņas līdzekļos izskanējušās ziņas par cilvēktiesību pārkāpumiem, bērnu vairāku gadu garumā bez pamatojuma turot psihoneiroloģiskajā slimnīcā, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā. Nepieciešams pārskatīt atbildības sadalījumu un kontroles mehāniskums, lai šādus gadījumus izskaustu saknē, uzsver komisijas vadītājs Andris Skride (AP).

Mazināt bailes un satraukumu

Agnese Ērgle un Ainārs Eidons Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pacientiem un viņu vecākiem pazīstami kā daktere Trikō un dakteris Pičs. Nevienam no viņiem gan nav mediķa izglītības – abi ir dakteri klauni, kuri ar savu pozitīvismu padara uzturēšanos slimnīcā vieglāku ne tikai mazajiem pacientiem, bet arī viņu tuviniekiem.

Izmēģina un atrod īsto, piemērotāko

Latvijā pēdējos gados rodas arvien vairāk dažādu iniciatīvu, kas cenšas sekmēt to, lai bērniem jau agrīni veidotos siltas un ieinteresētas attiecības ar sportu un fiziski aktīvu dzīvesveidu. Programma Atrodi savu sporta veidu ir viena no iniciatīvām, kas bērniem palīdz sadraudzēties ar sportu.

Katrā slimnīcā grib redzēt pediatru

Slimnīcās, kur ir uzņemšanas nodaļas, būtu jābūt pieejamai arī pediatra palīdzībai. Tas nozīmētu, ka vecāki varētu pie šiem speciālistiem bērnus vest gan akūtos gadījumos, gan situācijās, kad nepieciešama vien konsultācija. Šobrīd daudzi izvēlas uzreiz doties uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu (BKUS), jo pediatru pieejamība Latvijā ir slikta. Nozares speciālisti mudina meklēt risinājumu.

Palīdzēt bērniem, kam autisma problēma

"Joprojām ir jomas, pacientu grupas, tostarp bērni ar AST, kam pakalpojumi tiek nodrošināti katastrofāli maz vai nav pieejami īstajā laikā," sarunā Romānam Meļņikam norāda Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Latvijā turpina samazināties veselo bērnu īpatsvars

2011.gadā saglabājusies tendence samazināties veselo - 1.veselības grupas - bērnu īpatsvaram, liecina Labklājības ministrijas (LM) sagatavotais pārskats par bērnu stāvokli Latvijā 2011.gadā.

Ziemassvētku brīvdienās Bērnu slimnīcā pēc palīdzības vērsušies 523 bērni

Aizvadītās Ziemassvētku brīvdienas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas traumatologiem bija salīdzinoši mierīgas, savukārt pediatriem tas bija saspringtāks darba laiks nekā ikdienā. Laika periodā no 24. līdz 26.decembrim slimnīcā pēc palīdzības vērsās 523 bērni, no kuriem, izvērtējot veselības stāvokli, slimnīcā tika stacionēti 185 bērni.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide