Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Profesionālā izglītība

Koledžu nākotne likuma svaros

Beidzot sāk šķetināt koledžu piederības jautājumu augstskolām vai profesionālajām skolām.

Optimizācijas tīkls savelkas ap profesionālajām skolām

Profesionālo izglītības iestāžu optimizācija skars arī Daugavpili: tur no 2022. gada 1. janvāra beigs pastāvēt Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola (DTPV). Tajā īstenotās programmas tiks sadalītas starp diviem profesionālās izglītības kompetenču centriem (PIKC) – Daugavpils tehnikumu (DT) un Daugavpils Būvniecības tehnikumu (DBT).

Rosina arī privātajās augstskolās un koledžās aizliegt studēt krievu valodā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina privātajām augstskolām un koledžām piemērot valsts augstskolām jau noteiktos ierobežojumus saistībā ar pienākumu studiju programmas īstenot latviešu valodā vai kādā no Eiropas Savienības (ES) oficiālajām valodām, kas nozīmētu aizliegumu studiju programmas īstenot krievu valodā.

Sākas pirmais nacionālais profesionālās meistarības konkurss SkillsLatvia 2017

Ceturtdien ar moto Uzvar darītājs! atklāts pirmais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2017, kurā savas prasmes demonstrēs 96 dalībnieki no 30 Latvijas profesionālajām izglītības iestādēm 16 profesijās. Konkurss aicina ikvienu novērtēt profesionālās izglītības kvalitāti Latvijā un mācību programmu piedāvātās iespējas iegūt darba tirgū pieprasītas profesijas un nepieciešamas prasmes, portālu Diena.lv informēja pasākuma organizatori.

Vēlas vairot darba vidē balstītu mācību pievilcību un paaugstināt prestižu

Sarunās ar Starptautiskās Darba organizācijas (SDO) ekspertiem Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) speciālisti diskutē par Latvijas profesionālās izglītības, jo īpaši darba vidē balstītu mācību, attīstības perspektīvām, aģentūru LETA informēja IZM pārstāve Edīte Olupe.Vizītē Rīgā ir ieradušies SDO eksperti Maikls Aksmans un Marta Makhola.

Mācību centra Buts īpašnieks: Valstij nav ilgtermiņa redzējuma izglītības jomā

Vienai no pirmajām atjaunotajā Latvijā izveidotajām privātajām mācību iestādēm - Mācību centram BUTS - 6. aprīlī aprit 25 gadi. Tā izlolotājs un īpašnieks ir uzņēmējs Ilmārs Stabrovskis. Skaļu runu teikšana nav viņa stilā. Viņš būtu gribējis daudz vairāk paveikt pieaugušo profesionālās tālākizglītības attīstīšanā, bet ir bēdīgs, ka Latvijā tas maz kādu interesē, lai arī darba tirgum piemērotu speciālistu akūti trūkst un trūks vēl vairāk. Skarbi skops viņš ir sasniegtā novērtējumā, tomēr plinti mest krūmos negatavojas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide