Valsts svētki ir īstais laiks, lai uzklātu kopīgu un nedaudz svinīgu pusdienu vai vakariņu galdu un visi sapulcētos kopā. Tāpēc šoreiz receptes iedvesmai gan šim mirklim, gan citām kopā sanākšanām!
Šoreiz abas receptes ir rudenīgi smaržīgas un garšīgas – viena ir kārtīgs pamatēdiens, otra našķis tumšajiem novembra rītiem vai vakariem. Bet abas var droši celt galdā, atzīmējot Lāčplēša dienu!
Šoreiz abās receptēs izmantoju smuko Hokaido ķirbīti – 1,2 kilogramus smagu eksemplāru. Šie ķirbji ir patīkami nelielā izmēra un, protams, izteikti košās krāsas dēļ. Tie ir arī garšīgi un daudzveidīgi izmantojami, šoreiz krēmzupā un marmelādē.
Ja nav sanācis aizbraukt pasēņot uz mežu vai iepirkt vietējās meža veltes tirgū, jāskatās, kas dabūjams veikalos. Šoreiz ņemsim mazās, mīlīgās šimedži sēnītes, kuras tirgo pudurīšos, un šitakes, kas skaitās īpaši veselīgas.
Šis ir viens no lielākajiem gardumiem daudziem latviešiem, un izvilkt no plaukta pa nelielai marinētu sēņu burciņai – tā ir laime! Vienkārša un piezemēta, bet laime. Sēņu mīļi piekritīs, vai ne?
Cerams, ka, turpinoties siltumam, ik pa laikam uzlīs arī un sēnes braši augs. Šoreiz gatavosim gaileņu sacepumu ar kartupeļiem un burvīgu sēņu zupu ar šampinjoniem un baltvīnu.
Siltums, sēnes un septembris – šie trīs "s" nāk prātā, domājot par pirmo rudens mēnesi, tāpēc to aizvadīsim uz sēņu nots! Spriežot pēc soctīkliem, šogad ir sēņu gads, arī pats piedzīvoju skaistu sēņošanu ar labu guvumu. Taču arī tie, kuri sēnēs netiek, atradīs šeit kaut ko sev, jo papētīsim arī sēņu piedāvājumu lielveikalos.
Garšīgais tomātu mēnesis ar šo arī būs galā, bet tas nenozīmē, ka tomātu sezona beigusies – tie turpina braši ražot! Šoreiz viena recepte tiem, kuriem ražo ļoti un daudz, bet otra – feinšmekeriem ar ķirštomātiņiem.
Turpinās tomātu ražas laiks, un
šoreiz viena recepte gardām
brokastīm ar svaigiem tomātiem,
bet otra tāda, ko var pagatavot
vakarpusē pēc darba – es to darīju lauka
virtuvē un, ja ir tāda iespēja, iesaku arī
jums! Šie lečoveidīgie salāti jāvāra kādu
pusotru stundu, un ir forši to darīt svaigā
gaisā, nepiepildot virtuvi ar intensīviem
aromātiem.