Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 29. marts
Agija, Aldonis

SestDienas receptes

Pieburot pavasari

Šīs nedēļas sākumā bija tik silts, ka pārņēma sajūta: pavasaris patiešām laikam beidzot nāk. Prognozes turpmākajam mēnesim gan nerādās īpaši jaukas, tomēr gaisā saostītais pavasaris solījās, ka nekur jau nepazudīs – būšot! Tāpēc turpinām veģetārās noskaņās, un šoreiz gan zaļa pavasara pieburšanas zupa, gan kaut kas saldskābi svaigs desertā!

Sestdienas receptes: Svaigās pastas un fenheļa atklājums

Marta otrā puse rādās cerīgāka pavasara gaidītājiem, jo sniega sega mūs tomēr pamazām atstāj! Tāpēc droši turpinām veģetāro mēnesi, kas nozīmē atturēšanos no gaļas produktiem, un šoreiz piedāvāju ļoti vienkāršu, garšīgu un mazliet neparastu pastu, kā arī fritētus saldos kartupeļus ar interesantu mērcītes alternatīvu, lai mudinātu iekļaut ēdienkartē lielisko fenheli.

Zupa un pupas ar asumiņu

​Februāris ir pēdējais ziemas mēnesis, un to mēs nodēvējām par sildoši pikanto, gatavojot pārsvarā siltus, sātīgus, garšvielām un garšaugiem bagātus ēdienus, kuros netrūks arī piparota asumiņa. Šoreiz pusdienu piedāvājumā garda zupa Āzijas garšās un bagātīgi pupiņu salāti.

Ar mīlestību no rīta un vakarā

Februāris ir pēdējais ziemas mēnesis, un to mēs nodēvējām par sildoši pikanto, gatavojot pārsvarā siltus, sātīgus, garšvielām un garšaugiem bagātus ēdienus, kuros netrūkst arī piparota asumiņa. Šoreiz divas receptes par godu nu jau arī Latvijā bieži svinētajai Valentīndienai jeb mīlestības svētkiem: viens "brokastis gultā" variants, otrs vakariņu piedāvājums. Nav nekā salda, jo saldumam šajā dienā vajadzētu būt gana tāpat, toties netrūkst asumiņa!

Vīriešu zapte sacepumos

Februāris ir pēdējais ziemas mēnesis, ko mēs nodēvēsim par sildoši pikanto un atbilstoši tam arī gatavosim – pārsvarā siltus, sātīgus, garšvielām un garšaugiem bagātus ēdienus, kuros netrūks arī piparota asumiņa. Šoreiz divi vienkārši sacepumi, bet varbūt mazliet citādi, nekā ierasts: viens ar vārītiem kartupeļiem un otrs ar tortiljām, bet abos vīriešu zapte un, protams, siers.

Zupa gan kā pamatēdiens, gan deserts

Noslēdzot mērenās atslodzes mēnesi, piedāvājumā divas zupas. Viena kā pamatēdiens ar sātīgu bāzi, kur sastopas turku zirnīši, spināti un kartupeļi, un otra – saldā zemeņu zupa ar meloni un piparmētrām desertam. Jā, arī deserts var būt visnotaļ viegls un gremošanas sistēmu nenoslogojošs!

Salāti un zupa ar "odziņu"

Turpinām mēreno atslodzes mēnesi, gatavojot vienkāršas ēdienu receptes bez lielas šmorēšanas un liekiem taukiem. Šoreiz idejas vieglām pusdienām un vakariņām: vistas zupa ar rīsiem un "odziņu" un ķiplokiem bagātīgi aizdarīti dārzeņu salāti, kuri ir pasniedzami un apēdami dažādās kombinācijās, bet atslodzes laikā vislabāk "tīrā veidā".

Atslodze brokastīs

Turpinot mēreno atslodzes mēnesi, janvārī gatavojam vienkāršas ēdienu receptes bez lielas šmorēšanas un liekiem taukiem. Šoreiz idejas brokastīm: salāti a la vinegrets un viegli apcepta fenheļa uzkoda, kuru pamēģināt īpaši iesaku!

Sākam ar atslodzi!

Šogad katram mēnesim piešķirsim savu īpašības vārdu – būs gan sātīgais, gan zaļais, gan sildošais un taupīgais. Sāļš un salds, un reizēm pikants, bet vienmēr kaut kas garšīgs, ar akcentu uz sezonalitāti un pieejamību veikalos, tirgos, dārzos un virtuves plauktu krājumos!

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide