Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Brīnuma nūjiņas meklējumos

Kārtējā savdabīgajā atklājumā intervijā LTV ar sabiedrību padalījās premjers un ilggadējs politiķis Krišjānis Kariņš. Proti, viņš tā "visai negaidīti un pēkšņi" nonācis pie secinājuma, ka, nedaudz pārfrāzējot viņa pārdomas, ir jāmeklē risinājumi, kā mazināt birokrātijas un burta kalpu sindromu valsts pārvaldē, lai, īpaši krīzes situācijās, ļautu atbildīgajiem pieņemt operatīvus lēmumus un strauji rīkoties.

Nekas jau politiķa teiktajā nav nepareizs, jo patiešām valsts pārvaldes vēlme, brīžiem pat apmātība teju ikviena lēmuma vai rīcības pamatā likt nevis reālo situāciju un loģiku, bet gan birokrātiskus mehānismus un darboties, izteikti vadoties pēc rakstītā burta, ir prātam neaptverams absurds.

Tikai visā šajā atklāsmju jūrā ir kāds viens liels un pamatots BET! Proti, par pārbirokratizētu sistēmu, kas tādējādi traucē normālu ikdienas darbu teju ikvienam nodokļu maksātājam, runāts gadu desmitiem. Patiesībā ne tikai runāts – uzņēmēji pastāvīgi jau teju kā mantru šo problēmu aktualizējuši ikvienā diskusijā ar politiķiem, ierēdņiem. Taču realitāte ir gaužām bēdīga – nekas nemainās. Patiesībā mazliet savādāk – pirms ikkatrām vēlēšanām politiķi, cits citu pārtraukdami, sola uzņēmējiem un sabiedrībai kopumā padarīt dzīvi vienkāršāku, mazināt birokrātiju un burtkalpību ikvienā jomā. Taču paradoksāli – tiklīdz vēlēšanas ir aiz muguras un attiecīgie politiķi tikuši kārotajos, labi apmaksātajos amatos, tā strauji iestājas atmiņas zudums un neviens vairs pat netaisās atcerēties solījumus, kur nu vēl tos pildīt.

Lai gan premjera teiktajā pavīdēja vairāk tāds kā pārmetums ierēdņiem par burtkalpību un birokrātismu, kuri atsaucas uz likumos rakstīto, kā dēļ daudzi procesi valstī tiek bremzēti, tomēr gribētos premjeram un visiem pārējiem politiķiem atgādināt – ne jau ierēdņi pieņem likumus vai valdības noteikumus. Tos apstiprina politiķi – deputāti, premjeri, ministri. Līdz ar to – ja jau ir jānorāda uz vainīgajiem par burtkalpības un birokrātijas esamību, tad tie ir tikai un vienīgi politiķi.

Mazliet komiska arī izklausās premjera sūkstīšanās, ka viņam kabatā neesot burvju nūjiņas, ar kuru visu varētu vērst uz labo pusi. Tieši viņam nūjiņa ir – tiesības, piemēram, pasaukt uz kafiju galveno valsts ierēdni vai jebkuru citu atbildīgo un dot skaidru, nepārprotamu uzdevumu novērst birokrātiju un sagatavot absurdu normatīvu labojumus, kurus tad attiecīgi politiķi ar savām brīnumnūjiņām varētu ļoti vienkārši pieņemt. Protams, ja tikai politiķi tiešām ir valstsvīri, nevis balamutes.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Politiskās intrigas

Tikai ar vienas dienas starpniecību varējām vērot divus savstarpēji nesaistītus un reizē saistītus piemērus, kā politiķi ļoti līdzīgas situācijas mēģina izdekorēt sev vēlamā izskatā.

Debates par pragmatismu

Republikāņu kontrolētā ASV Kongresa Pārstāvju palāta pēc gandrīz pusgadu ilgas vilcināšanās acīmredzami iekšpolitisku iemeslu dēļ, saistītu ar gaidāmajām ASV prezidenta un Kongresa vēlēšanām, 20. aprī...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē