ASV Starptautisko attiecību padome ir institūcija, kas nodrošina ASV ārpolitikas kursu un tā nepārtrauktību, izstrādājot un virzot abu galveno partiju, ekspertu, lielā biznesa u. c. konsensa viedokli. Savukārt padomes priekšsēdētājs – cilvēks, kas šo viedokli simbolizē, ASV ārpolitikā tiek uzskatīts par ietekmīgāku nekā valsts sekretāri vai padomnieki nacionālās drošības jautājumos. Šādā līmenī nekas nenotiek nejauši, un attiecīgi aiz publikācijas, pat ja tā ir pasniegta kā autoru personiskais viedoklis, stāv ASV ārpolitikas sabiedrības vai vismaz ievērojamas tās daļas konsenss.
Rakstā tikmēr atzīts, ka pastāvošā starptautiskā sistēma atrodas lūzuma periodā, Rietumu divus gadsimtus ilgusī globālā dominēšana (ar to saprotot Pax Britannica un Pax Americana) tuvojas beigām, un Rietumi zaudē ne tikai materiālo, bet arī ideoloģisko pārākumu. Demokrātijas visā pasaulē kļūst par "neliberālisma" un populisma upurēm, kamdēļ ASV prezidenta Džo Baidena mērķis atjaunot ASV globālo līderību ir "grūts uzdevums". Bez tam, pat ja demokrātijām izdosies pārvarēt iekšējās nesaskaņas, tas nenovērsīs daudzpolāras un ideoloģiski daudzveidīgas pasaules iestāšanos, savukārt pārejas periods ir saistīts ar milzīgiem riskiem starptautiskajai drošībai un stabilitātei.
Lai kaut vai mazinātu riskus, Hāss rosina izveidot XXI gadsimta globālo lielvaru koncertu – pēc XIX gadsimta Eiropas lielvaru koncerta parauga. Pēc ASV Starptautisko attiecību padomes priekšsēdētāja domām, jaunā koncerta dalībnieču sarakstam jābūt neideoloģiskam (balstītam uz lielvaru reālo ietekmi un iespējām), un tajā jāiekļauj sešas valstis vai to apvienības – ASV, Ķīna, Krievija, Indija, Eiropas Savienība un Japāna. Koncerts būtu konsultatīva, nevis lemjoša organizācija, atrastos neitrālā teritorijā (piemēram, Šveicē vai Singapūrā) un neformālā gaisotnē nodarbotos ar kompromisu izstrādi starp lielvalstīm, panāktās vienošanās pēc tam nododot izpildei jau citām institūcijām.
Publikācija, protams, satur vēl virkni citu pārspriedumu, tomēr galvenais šajā gadījumā ir Rietumu liberālisma kraha atzīšana un Hāsa līmenī izskanējis aicinājums no ASV puses sākt nopietnu diskusiju par jaunu pasaules kārtību un spēles noteikumiem. Neatbildēts paliek vienīgi jautājums, cik lielā mērā un vai vispār tam ir gatava ASV jaunā administrācija, kā arī dažādas raudzes ultraliberālā radikālisma sludinātāji.