Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Trešdiena, 21. februāris
Eleonora, Ariadne

Starptautiskais Garīgās mūzikas festivāls

Eņģeļi, dēmoni un džezs. 23. Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā godinās Gijas Kančeli piemiņu

Spītējot pandēmijas liktajiem šķēršļiem, Valsts akadēmiskais koris Latvija un tā mākslinieciskais vadītājs, diriģents Māris Sirmais, aicina uz vienu no visvairāk gaidītajiem vasaras akadēmiskās mūzikas festivāliem. Septiņos 23. Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla koncertos Rīgā no 18. augusta līdz 5. septembrim baudīsim ērģelnieces Ivetas Apkalnas solokoncertu un Johannesa Brāmsa Rekviēma atskaņojumu Rīgas Domā, godināsim izcilā gruzīnu komponista Gijas Kančeli (1935– 2019) piemiņu, vētīsim latviešu mūzikas jaundarbu ražu, pirmoreiz sagaidīsim ciemos profesionālo kori Vilnius. Pirmoreiz Garīgās mūzikas festivāla programmu kuplinās džezs. Kopā ar VAK Latvija muzicēs gan Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, gan Liepājas simfoniskais orķestris.

Melnā Jaunava, skuduči un džezs

"Kad uzsākām Garīgās mūzikas festivālus, vasarās Rīgā bija pilnīgs klusums un miers, bet tagad visa Latvija slīkst festivālu pārpilnības jūrā," dažas dienas pirms 22. Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla, sastapts intensīva darba starpbrīdī, saka diriģents, Valsts Akadēmiskā kora Latvija mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais.

Laiks garīgajai mūzikai

Valsts akadēmiskā kora Latvija un diriģenta Māra Sirmā rīkotajam Starptautiskajam Garīgās mūzikas festivālam aprit 21. gadskārta. Tas izskanēs no 18. augusta līdz 8. septembrim ne tikai Rīgas dievnamos, bet arī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars un īpašā simtgades sumināšanas koncertā Stirnienes Svētā Laurencija katoļu baznīcā.

Garīgās mūzikas festivāla atklāšanas koncerta recenzija. Eņģeļu dziesma un Rekviēms

Valsts Akadēmiskā kora Latvija rīkotais Starptautiskais Garīgās mūzikas festivāls šogad jau piedzīvojis piecpadsmito gadskārtu – un, kā ierasts, koncertprogrammās uzmanība pievērsta kā klasiskām vērtībām, tā arī pirmatskaņojumiem.Arī festivāla atklāšanas koncertā 2012. gada 28. augustā svētā Pētera baznīcā mūziķi pievērsās vispārzināmam darbam – Endrū Loida Vēbera Rekviēmam un pirmoreiz atskaņoja īpaši šim priekšnesumam paredzētu lielas formas vokāli simfonisku partitūru.

Jau piecpadsmito reizi skanēs Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls

Šogad aprit 15 gadi kopš Valsts Akadēmiskais koris Latvija, kas šogad svin savu 70 gadu jubileju, un tā mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais aicina uz Starptautisko garīgās mūzikas festivālu.Šogad Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls norisināsies no 28. augusta līdz 8. septembrim, pastāstīja kora Latvija producente Ieva Vītiņa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide